AUTO.sk AUTO.sk

Pozrite si nový Land Rover Defender vo veľkej galérii
zdroj: Land Rover

Pozrite si nový Land Rover Defender vo veľkej galérii

Land Rover Defender ostáva sám sebou, nesie v sebe odkaz minulosti, ale zároveň prináša nové prvky. Nevyhne sa ani elektrifikovanému pohonu..

Vďaka charakteristickej siluete je nový Defender okamžite rozpoznateľný s minimálnymi prednými a zadnými prevismi, ktoré umožňujú výborný predný a zadný nájazdový uhol. Dizajnéri Land Roveru pretavili dôverne známe charakteristické známky Defendera pre 21. storočie, dali mu bočné strešné okná a zároveň zachovali zadné dvere s pántmi naboku a vonku upevnené rezervné koleso, vďaka ktorým je Defender rozpoznateľný.

„Nový Defender rešpektuje svoju minulosť, no nenecháva sa ňou obmedzovať. Toto je nový Defender pre dnešok. Jeho jedinečnú osobnosť zdôrazňujú charakteristická silueta a optimálne proporcie, vďaka ktorým je veľmi príťažlivý a zároveň nabitý možnosťami – vizuálne podmanivý model 4x4, ktorý sa nekompromisne pýši svojím dizajnom a technickou integritou“, nechal sa počuť šéf dizajnu Land Rover, Gerry McGovern

Interiér

Minimalistický charakter pôvodného Defendera dostal priestor v interiéri vozidla, kde ostali odhalené štrukturálne prvky a uchytenia, ktoré obvykle zostávajú skryté s dôrazom na jednoduchosť a praktickosť. Medzi inovatívne prvky patrí radiaca páka umiestnená na prístrojovej doske, vďaka čomu sa uvoľnil priestor pre voliteľné stredové sklápacie sedadlo, ktoré umožňuje trojsedadlové sedenie vpredu tak, ako to bolo pri prvých Land Roveroch. Výsledkom je, že Defender 110 ponúka sedadlá v konfigurácii 5, 6 alebo 5 + 2 s úložným priestorom za sedadlami v druhom rade až do objemu 1 075 litrov, a až 3 380 litrov, keď je druhý rad sklopený.

Land Rover Defender interiér (2020) (15 obrázkov v galérii)

Odolnosť

Nová účelová architektúra Land Roveru D7x (pre extrémne podmienky) je z 95 percent nová a je založená na ľahkej hliníkovej monokokovej konštrukcii, vďaka ktorej sa podarilo vyrobiť najpevnejšiu konštrukciu, akú kedy Land Rover vyrobil. Je trikrát pevnejšia než tradičné konštrukcie zložené zo samostatného rámu a karosérie a poskytuje dokonalé základy pre úplne nezávislé zavesenie odpružené vzduchom alebo pružinami a podporuje najnovšie elektrifikované hnacie ústrojenstvo. Kým bol nový Defender technicky schválený, prešiel viac ako 62 000 testami, zatiaľ čo architektúra podvozku a karosérie bola navrhnutá tak, aby odolala testovaciemu postupu Extreme Event Land Rover – opakovaným a neprerušovaným nárazom ďaleko nad rámec bežnej normy pre SUV a osobné autá. Modely prototypov prešli počas testovania pri vývoji viac než 1,2 milióna kilometrov v tých najdrsnejších podmienkach od 50-stupňových horúčav na púšti cez 40-stupňové mrazy v Arktíde až po trojkilometrové výšky v Skalnatých vrchoch v Colorade.

Land Rover Defender v Kazachstane (22 obrázkov v galérii)

Terén

V novom Defenderi je prvýkrát predstavený systém Configurable Terrain Response, ktorý skúseným milovníkom off-roadu umožňuje doladiť individuálne nastavenia vozidla tak, aby vyhovovali požadovaným podmienkam, zatiaľ čo neskúsení vodiči môžu pomocou inteligentnej automatickej funkcie nechať systém zistiť najvhodnejšie nastavenie vozidla pre požadovaný terén. Nová architektúra karosérie poskytuje svetlú výšku 291 mm. Model 110 dsiponuje predným nájazdovým uhlom 38 stupňov, prejazdovým uhlom 28 stupňov a zadným nájazdovým uhlom 40 stupňov (off-roadová výška). Maximálnu hĺbku brodenia 900 mm podporuje nový program Wade v systéme Terrain Response 2, ktorý vodičom zaisťuje možnosť s dôverou sa brodiť hlbokou vodou.

Land Rover Defender v teréne (23 obrázkov v galérii)

Motory

Pri uvedení na trh bude ponuka benzínových motorov pozostávať zo štvorvalca P300 a výkonného šesťvalca P400, ktoré budú vybavené účinnou technológiou hybridného elektromobilu „mild hybrid“. Zákazníci si tiež budú môcť vybrať z dvoch štvorvalcových dieselových motorov – D200 a výkonného D240. Budúci rok sa k produktovému radu pripojí aj model vo verzii PHEV.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio