Auto.sk Auto.sk

Volkswagen ID.3 1st: Automobilka v predpredaji vypredala celú edíciu
zdroj: Volkswagen

Volkswagen ID.3 1st: Automobilka v predpredaji vypredala celú edíciu

Už o pár dní ukáže Volkswagen svoj prvý čisto elektrický model. ID.3 v edícií 1st je "prvou várkou" pre najväčších fanúšikov. Všetky miesta na výrobnej linke vypredala týždeň pred predstavením.

O rodine ID od nemeckého giganta sa hovorí už dlho. Tento rok by sa oficiálne mala začať produkcia historicky prvého čisto elektrického modelu značky. Iste, Volkswagen už ponúkal e-Golf. To, čo príde teraz, je však začiatok čisto elektrickej budúcnosti.

I keď o aute už vieme všetko podstatné, oficiálne predstavenie modelu príde až v najbližších dňoch počas autosalónu vo Frankfurte. Automobilka sa rozhodla venovať svoj stánok elektromobilite, a preto bude ID.3 pravdepodobne najväčším ťahúňom wolfsburskej značky. Čisto elektrický model bude poháňaný jedným elektromotorom s výkonom 150 kW, ktorý bude uložený na zadnej náprave. V závislosti od batérie, ktorú si zvolíte, poskytne dojazd medzi 330 a 550 km. Pri rýchlonabíjacej stanici dokáže "natankovať" 290 km za približne 30 minút. Jeho cena začne už na úrovni 30 tisíc eur.

VW ID.3
Zdroj: Volkswagen

Automobilka však ešte v máji prišla s limitovanou edíciou 1st Edition, ktorá uvedie elektromobil do sveta. Prvých 30 000 záujemcov malo možnosť zaplatiť rezervačný poplatok 1000 eur a automobil si predobjednať. Podľa najnovších správ sa celý kontingent podarilo vypredať a na zozname "náhradníkov" stále čaká niekoľko stoviek ľudí. Ide o zákazníkov prevažne z krajín, ktoré elektromobilitiou žijú. Nemecko, Nórsko, Holandsko, Švédsko a Veľká Británia.

VW ID.3
Zdroj: Volkswagen

ID.3 1st bude cenovo začínať na úrovni pod 40 000 eur, no vybavené vraj bude veľmi slušne. Dostane strednú batériu s dojazdom 420 km, jeden zo štyroch špeciálnych lakov, veľké kolesá, navigáciu hlasové ovládanie. Vo verzií Plus pribudnú aj svetlá IQ Light a verzia Max ponúkne panoramatickú strechu a HUD. Najväčšou výhodou však je, že majitelia 1st Edition dostanú od Volkswagenu počas prvého roka až 2000 kWh elektriny ako darček. Predobjednávky boli dostupné aj na Slovensku, dnes sa už môžete zapísať iba na "čakačku." Volkswagen začne automobily vyrábať krátko po predstavení, medzi zákazníkov sa však dostanú až v roku 2020.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Fun rádio