AUTO.sk AUTO.sk

BMW vyrobí len 750 kusov M4 Edition M Heritage
zdroj: BMW

BMW vyrobí len 750 kusov M4 Edition M Heritage

Na cesty sa dostane dokopy len 750 kusov tohto modelu vo farbách Laguna Seca Blue, Velvet Blue a Imola Red. Všetky dostanú strechu z plastu, vystuženého uhlíkovými vláknami. Ozdobená bude tradičným pásikom v M farbách.

Slabšia modrá, tmavšia modrá a červená. Kombináciu týchto troch farieb pozná asi každý fanúšik športových vozidiel BMW M. K písmenu M patria takmer hneď od založenia BMW Motorsport GmbH v roku 1972. Nečudo, že práve na tieto farby stavilo BMW v prípade modelu M4 Edition Heritage. Pôjde o špeciálnu limitovanú verziu, ktorou si automobilka pripomína svoju históriu účinkovania v motošporte. Na cesty sa dostane dokopy len 750 kusov vo farbách Laguna Seca Blue, Velvet Blue a Imola Red. Všetky dostanú strechu z strechu z plastu, vystuženého uhlíkovými vláknami.. Ozdobená bude tradičným pásikom v M farbách.

BMW M4 Edition M Heritage (16 obrázkov v galérii)

Vo vnútri sú časti sedadiel a dverí, vyzdobených kombináciou bielej a čiernej kože, platí to pre vozidlá v modrej farbe. Červené BMW má v interiéri namiesto bielych častí červenú kožu. Na opierkach hlavy sa vyníma nápis "M Heritage" a pocit výnimočnosti určite zvýši aj nápis "X/750" na vnútorných prahoch. Za písmeno X si treba dosadiť poradové číslo auta. Už názov napovedá, že špeciálna edícia vychádza z modelu M4 Coupé. Technických zmien sme sa nedočkali a celý pocit jedinečnosti je založený na vzhľade a obmedzenom počte kusov. Pod kapotou teda bije "obyčajné" šesťvalcové srdce s výkonom 331 kW a s maximálnym krútiacim momentom 550 Nm. Novinka sa bude predávať na všetkých trhoch, na ktorých BMW pôsobí, takže sa možno časom nejaké objaví aj na Slovensku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio