Auto.sk Auto.sk

Ako sa volá Mustang s 1200 koňmi? Hennessey Venom
zdroj: Hennessey Performance

Ako sa volá Mustang s 1200 koňmi? Hennessey Venom

Nový Mustang ešte ani neprišiel do showroomov, no texaská tuningová spoločnosť už prišla s tuningovým balíčkom. Pridá Mustangu až 440 koní.

Keď sa povie GT500 Shelby, každému fajnšmekrovi je jasné, že ide o najsilnejšiu špecifikáciu americkej ikony, ktorá sa postupne dopracovala už aj na Slovensko. Ford Mustang je pravdepodobne najznámejšie muscle car na svete. Nádherný GT500 Shelby vymenil koňa za hada, a tak sa na prednej kapote a kufri vyníma nebezpečná kobra. Už neupravená verzia skrýva pod kapotou obrovský motor V8 s objemom 5,2 litra a výkonom 760 koní (567 kW). Z nuly na 160 km/h a odtiaľ znova na nulu zvládne vďaka silnému motoru a brzdám Brembo za 10,6 sekundy.

Hennessey Venom 1200
Zdroj: Hennessey Performance

A teraz to trochu okoreníme. Teda ak sa zvýšenie výkonu o 328 kW dá považovať za trochu. Spoločnosť Hennessey z Texasu si zobrala najsilnejšiu GT500 na paškál a upravila jej výkon tak, že motoru pridala dávku, ktorá sa rovná výkonu troch bežných manažérskych áut. Dokopy až 1200 koní alebo 895 kW drieme pod kapotou upraveného modelu, ktorý nesie názov Hennessey Venom 1200. Ak spomenieme krútiaci moment viac ako 1350 Nm, hlava sa každému znalcovi zatočí ešte viac.

Hennessey Venom 1200
Zdroj: Hennessey Performance

Koľko stojí takto upravené auto, Hennessey nezverejnila. Upravené je však v podstate všetko, čo sa týka motora. Dve turbá do motora sú len začiatok. Spoločnosť prepracovala chladenie, palivový systém, priniesla oceľové výfuky, namontovala pevnejšie a odolnejšie zavesenie kolies a v neposlednom rade zosilnila automatickú dvojspojkovú sedemstupňovú prevodovku tak, aby dokázala uniesť enormný nárast výkonu. Menovať vylepšenia by sme mohli oveľa dlhšie, no tieto sú tie najpodstatnejšie, ktoré z divokého GT500 Shelby spravili šialeného Venoma.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Fun rádio