AUTO.sk AUTO.sk

SUV Mercedes GLB sa začína predávať na Slovensku, poznáme jeho cenu
zdroj: Mercedes

SUV Mercedes GLB sa začína predávať na Slovensku, poznáme jeho cenu

Mercedes GLB ponúkne tretí rad sedadiel pre deti a malých dospelých. V ponuke nechýbajú známe štvorvalcové motory ani pohon všetkých kolies 4Matic.

Nové SUV je ako prvé kompaktné vozidlo od značky Mercedes-Benz na želanie vybavené tretím radom sedadiel s dvoma dodatočnými samostatnými sedadlami. Obe miesta na sedenie v treťom rade, ktoré sa dodávajú na želanie, môžu využívať osoby s telesnou výškou do 1,68 metra. Ďalšia možnosť variabilného využitia priestoru sedemmiestneho vozidla je už započítaná v ich cene, druhý rad sedadiel je v tomto prípade vybavený funkciou EASY-ENTRY a je posuvný v pozdĺžnom smere. Sedacia plocha je delená v pomere 40 : 60. Za príplatok sú obe uvedené možnosti nastavenia k dispozícii aj pre päťmiestnu verziu.

Mercedes GLB

Základným modelom je GLB 180d s výkonom 85 kW (116 k). Ako päťmiestne vozidlo sa dodáva s cenou od 39 786,00 eur s DPH. Tretí rad sedadiel s dvoma úplne zasúvateľnými samostatnými sedadlami sa pri všetkých modeloch GLB dodáva na želanie. K obchodníkom sa priestranné rodinné vozidlo dostane na konci roka 2019.

Mercedes GLB

S efektívnymi štvorvalcovými motormi, najnovšími asistenčnými jazdnými systémami s kooperatívnou podporou vodiča, infotainmentom MBUX, či riadením komfortu ENERGIZING dostal nováčik to najlepšie, čo Mercedes v aktuálnej generácii vozidiel nižšej strednej triedy ponúka. Naftový motor s objemom dva litre (OM 654q) vďaka prepracovanej dodatočnej úprave spalín spĺňa normu RDE (emisie pri skutočnej jazde) stupňa 2, ktorá bude záväzná od roku 2020 a je certifikovaný podľa normy Euro 6d.

Cenník benzínové motorizácie

Cenník naftové motorizácie

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio