AUTO.sk AUTO.sk

Hyundai prichádza so športovejšou verziou hatchbacku i30 N  s označením Project C
zdroj: Hyundai

Hyundai prichádza so športovejšou verziou hatchbacku i30 N s označením Project C

Nová verzia nedisponuje vyšším výkonom, je však citeľne ľahšia. Predávať sa bude na vybraných európskych trhoch a na cesty sa dostane len 600 kusov.

Hyundai pripravuje ešte ostrejšiu verziu hatchbaku i30 N. Na fotografiách zatiaľ môžeme vidieť vozidlo, zahalené polepom, s cieľom prekryť jednotlivé detaily dizajnu. Zásadné zmeny tvaru očakávať nemôžeme, ale nové prvky s cieľom vylepšiť aerodynamiku modelu i30 N sú v pláne. Nové vozidlo, zatiaľ známe pod pomenovaním i30 N Project C, vychádza z verzie Performance, ktorá disponuje výkonom 202 kW (275 k). Žiadne ďalšie kone sa pod kapotu nedostanú, vozidlo bude výnimočné z úplne iných dôvodov. Použitie plastových materiálov, vystužených uhlíkovými vláknami, má citeľne znížiť hmotnosť vozidla. Viditeľnou zmenou je použitie 19-palcových kolies, ktorých vzhľad je inšpirovaný motošportom.

Hyundai i30 N Project C (maskovaný) (9 obrázkov v galérii)

Hyundai i30 N Project C má lepšie reagovať na pokyny šoféra a zároveň posunúť zážitok z jazdy na novú úroveň. Názov Project C je inšpirovaný testovacou traťou Hyundaiu v kórejskom vývojovom centre Namyang, ktorú poznáme pod názvom "Area C". Tvar testovacieho okruhu je zobrazený oranžovou farbou na boku vozidla na fotkách. Nový model sa stane čerešničkou medzi modelmi N nielen pre svoje ostrejšie zameranie, ale aj pre limitovaný počet 600 plánovaných kusov. Predávať sa bude len na vybraných európskych trhoch a na cestách ho môžeme vidieť už tento rok po jeho oficiálnom predstavení na autosalóne vo Frankfurte.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio