AUTO.sk AUTO.sk

Škoda pol milióna za sekundu? Londýnčan nabúral do radu luxusných áut
zdroj: Youtube.com

Škoda pol milióna za sekundu? Londýnčan nabúral do radu luxusných áut

Mladý Londýnčan sa na svojom Audi Q7 pretekal ulicami s Porsche. V úzkej uličke to jednoducho nevypočítal a stratil kontrolu. Iba škoda, že po každej strane tej uličky parkovali autá za viac ako milión.

Na takéto prípady sme zvyknutí len z Hollywoodu. Naháňačka, ktorú v pondelok krátko po polnoci zachytili kamery vo veľmi luxusnej Londýnskej štvrti Chelsea, vyzerá naozaj ako z trháku Rýchlo a zbesilo. Zachytáva naháňačku dvoch luxusných áut, z ktorých Porsche uteká a Audi Q7 ho naháňa. 

Pred ulicou Moore Street, kde sa nehoda stala, sa nachádza križovatka s malou nerovnosťou na ceste. Nízke Porsche nerovnosťou pekne prehuplo a pokračovalo cez Moore Street preč zo záberu. Oveľa ťažšie Audi Q7 má však úplne inak nastavené pruženie. Vodič naháňajúceho auta jednoducho nespomalil, vyletel a po dopade mu už neostávalo dosť trakcie ani času na skorigovanie jazdy. Vletel v plnej sile do Porsche Cayenne odstaveného na kraji cesty.

Nehoda však neskočila iba jedným pokrčeným autom. Na ulici, kde je priemerná cena domu 4,5 milióna libier, sa nachádzajú aj adekvátne drahé autá. Luxusné značky ako Bentley, McLaren, Porsche, Land Rover a Audi, tieto všetky to schytali. Vodičova Q7 sa dokonca prevrátila, no dopadla naspäť na kolesá. Jedinou chybou tejto scény bol fakt, že nebola inscenovaná a že ju filmári natočili len tak odfláknuto- z priemyselných kamier.

zdroj: Youtube.com

Výkon hodný Jamesa Bonda napokon pre mladíka neskončil tragicky. Náraz vo vysokej rýchlosti prežil bez vážnych zranení a z auta vyšiel po vlastných iba so zakrvácanou hlavou. Ak ho však nebolela z toho, začne ho bolieť v momente, keď mu vypočítajú škodu. Tá bola totiž predbežne odhadnutá na pól milióna libier, čo je v prepočte asi 541 tisíc eur. Napokon, niet sa čo čudovať, keď nabúrané autá dokopy stoja takmer milión a štvrť.

Celá situácia vraj vznikla preto, pretože vodič Porsche pôvodne nabúral vodičovi Audi do auta. Ten sa nahneval a snažil sa ho dohnať. Hnev mu spôsobil napriek, lebo z mierne udretého auta má teraz absolútnu totálku. Čerešnička na torte je však úplne niečo iné, pretože najväčší nešťastník nie je on. Tri najzdemolovanejšie autá, teda Bentley, Porsche a McLaren MP4-12C, patrili jednej osobe. Obyvateľka Moore Street tak prišla de facto v zlomku sekundy o všetky svoje dopravné prostriedky. Pevne veríme, že ich mala poistené.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio