AUTO.sk AUTO.sk

Cupra prinesie do Frankfurtu koncept elektrického SUV-Coupé
zdroj: Cupra

Cupra prinesie do Frankfurtu koncept elektrického SUV-Coupé

Mladá španielska značka plánuje revolúciu v športovosti. V septembri predstaví koncept športového SUV-Coupé na elektrinu. Pôjde o konkurenciu Modelu X?

Elektrina je budúcnosť. Toto tvrdenie sa v poslednej dobe dogmaticky šíri svetom motorizmu. Či už neekologické batérie alebo príliš nákladné palivové články, ani jedna z technológií dnes nie je dokonalá. Napriek tomu je budúcnosťou a nahradí bežné fosílne palivá. V čase, keď je nafta odsudzovaná a benzín sa už pomaly tiež dostáva medzi "vyvrheľov," prišla na trh nová automobilka Cupra. Vznikla odlúčením od španielskeho Seatu a špecializuje sa na športové autá. Teda práve na tie, ktoré sú známe svojou neekologickosťou, a preto sú v dnešnom svete často odsudzované.

Prerod superšportov už však započal. Ikonické autá typu McLaren P1 alebo Rimac Concept One už pred šiestimi rokmi dokázali, že superšporty a aj hyperautá môžu byť elektrické a na svojom sexepíle nestratia. Na túto vlnu onedlho nasadne aj Cupra. Koncept SUV-Coupé, ktorý vo Frankfurte o mesiac predstaví, bude poháňaný elektrinou a bude športový. Nie hyperšportový, ale športový určite áno.

zdroj: Youtube.com

Aká bude nová štúdia značky, automobilka neprezrádza. Čisto elektrický pohon a podmanivý dizajn je to, čo sľubuje. Na zadnom nárazníku vraj nebudú ani len imitácie výfukov a logo Cupry bude zapracované do dizajnovej LED lišty, ktorá spája obe zadné svetlá. Aj prednej časti budú dominovať priame línie a ostré uhly.

Z technických špecifikácií môžeme len predpokladať, že automobilka postavila Cupra Concept na modulárnej koncernovej platforme pre elektromobily MEB. Akými silnými motormi automobilka koncept vybaví a aké bude ich množstvo, nemôžeme ani odhadnúť. To sa dozvieme až v septembri.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio