AUTO.sk AUTO.sk

Škoda prezradila slovenskú cenu Superbu Scout
zdroj: Škoda

Škoda prezradila slovenskú cenu Superbu Scout

Vyšší podvozok, plastová ochrana a nadštandardná základná výbava charakterizujú nový Superb Scout. Odráža sa to aj na základnej cene.

Len nedávno Škoda predstavila svoju modernizovanú vlajkovú loď Superb a vôbec po prvý raz aj jej terénnejšiu verziu Scout. Tá je dostupná s dvoma motorizáciami – naftovým 2.0 TDI s výkonom 140 kW a benzínovým 2.0 TSI s výkonom 200 kW, pričom oba motory majú automatickú dvojspojkovú prevodovku DSG a disponujú pohonom všetkých štyroch kolies. V interiéri Scout privíta posádku špeciálnymi dekoračnými lištami s imitáciou dreva, ktoré nesú logo Scout, rovnako ako operadlá predných sedadiel. Dvere batožinového priestoru sú vybavené elektrickým ovládaním a dajú sa pomocou funkcie Virtual Pedal otvoriť pohybom nohy pod zadným nárazníkom. Vo výbave sú sériovo aj full LED matrixové svetlomety alebo vyhrievanie predných aj zadných sedadiel. Za Superb Scout v základnej výbave si česká automobilka vypýta na Slovensku 44 590 eur.

Vyššia cena znamená, že česká novinka nie je v ponuke "holá - bosá", ale prichádza so slušnou úrovňou výbavy. Neznamená to však, že si ju nie je možné ďalej dovybaviť. Pri pohľade do cenníka je jasné, že výbavou nadupaný model prekročí aj hranicu 50 000 eur. Terénnejší Superb je možné objednať aj s akčným paketom Scout Plus v hodnote 2 409 eur, ktorý zahŕňa navigačný systém Columbus, funkciu komfortného telefonovania s rSAP a LTE cez vlastnú SIM kartu, trojzónovú klimatizáciu Climatronic, digitálny rádiopríjem DAB a virtuálny kokpit za zvýhodnenú cenu 999 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio