AUTO.sk AUTO.sk

Porsche odhalilo najlacnejšie verzie 911 Carrera Coupé a Cabriolet
zdroj: Porsche

Porsche odhalilo najlacnejšie verzie 911 Carrera Coupé a Cabriolet

Základné verzie Porsche 911 výrazne nezaostávajú za S verziou. Priplatiť si za S niekoľko tisíc eur navyše má význam, hlavne ak chce majiteľ naháňať desatiny sekúnd na okruhu.

Ôsma generácia Porsche 911 Carrera bola odhalená už koncom minulého roka. Začiatkom tohto roka sme mali možnosť vyskúšať Porsche 911 Carrera 4S a 911 Carrera S aj na vlastnej koži na okruhu vo Valencii.

Teraz odhaľuje Porsche najlacnejšie verzie bez písmena S v názve. Jedno chýbajúce písmeno znamená nižší výkon, konkrétne 283 kW. Benzínový šesťvalcový motor boxer s objemom 3,0 l však pod kapotou základného Coupé a Cabrioletu produkuje o 11 kW vyšší výkon v porovnaní s predchodcom. Cena nového Porsche 911 Carrera Coupé začína v Nemecku na sume 104 655 eur, kabriolet je s hodnotou 118 935 eur o niečo drahší. Základné verzie si zachovali mnohé exkluzívne prvky S verzie. Prakticky rovnaký je interiér a Porsche nevynechalo v základnej výbave ani nový asistenčný systém Porsche Wet Mode, určený pre bezpečnú jazdu na mokrej vozovke. Medzi špičkové parametre patrí stále aj čas zrýchlenia z 0 na 100 km/h. Coupé to zvládne za 4,2 s a o ďalšie dve desatiny sa zlepší, ak je vybavené príplatkovým balíkom Sport Chrono Package. Hodnotu zrýchlenia kabrioletu nepoznáme, ale môžeme očakávať, že bude o chlp pomalšie. Dosahuje maximálnu rýchlosť 293 km/h.

Porsche 911 Carrera Coupé a Cabriolet (12 obrázkov v galérii)

V tejto chvíli je možné objednať si nové Porsche výlučne s dvojspojkovou 8-stupňovou prevodovkou. Brzdové kotúče s priemerom 330 mm sú menšie ako v prípade S verzie. To isté platí aj pre kolesá s rozmerom 19-palcov vpredu a 20-palcov vzadu. V konečnom dôsledku základné verzie Porsche 911 výrazne nezaostávajú za S verziou. Priplatiť si za ňu niekoľko tisíc eur navyše má význam, hlavne ak chce majiteľ naháňať desatiny sekúnd na okruhu. V bežnej premávke to veľa neznamená, teda až na imidž.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio