AUTO.sk AUTO.sk

Elektrický Ford F-150 utiahol takmer 600 ton
zdroj: Ford

Elektrický Ford F-150 utiahol takmer 600 ton

Ťažko si predstavíme takú ikonu, akou je Ford F-150, v elektrickej konfigurácií. Napredovanie aj medzi úžitkovými vozidlami naberá na dôležitosti a preto automobilka predstavuje prototyp, ktorý nespotrebuje ani kvapku paliva. Jeho výkon je fascinujúci.

Elektrická budúcnosť sa začína týkať aj úžitkových áut. Najpredávanejší pickup na americkom trhu je nepochybne domáci Ford F-150. Séria F od Fordu celkovo je už 42 rokov bez prestávky na prvom mieste v rámci predajnosti úžitkových vozidiel. Autá sú po svete tak obľúbené, že v najznámejšej továrni značky, The Rouge v Michigane, zíde z linky jeden nový model F-150 každých 53 sekúnd.

"To, o čo sa snažíme, nie je len o kvalite vzduchu alebo stále sa zvyšujúcej hladine morí. Je to aj o stavaní lepších áut pre našich zákazníkov, ktorí musia každý deň pracovať. Naše nákladiaky môžu svojim majiteľom slúžiť oveľa viac. Nákladiaky, ktoré spĺňajú nové požiadavky. Pretože lídri majú viesť."

V minulosti sme už písali o rôznych automobilových rekordoch. Slovenské Porsche Cayenne utiahlo v roku 2017 obrí 575 tonový Airbus A380. Vtedy zároveň pokorilo v tejto disciplíne svetový rekord. Rok na to utiahol Model X od Tesly podstatne menšie lietadlo, Boeing 787 Dreamliner. To vážilo približne 300 ton. Najnovší úspech čisto elektrického prototypu Fordu F-150 tak bude pravdepodobne rekordom medzi elektromobilmi a na absolútny rekord sa doťahuje.

zdroj: Youtube.com

Desať dvojposchodových nákladných vozňov a 42 automobilov Ford F-150. Jeden za každý rok, odkedy sú v produkcií. Tento náklad musí elektromobil utiahnuť viac ako 300 metrov. Dokopy vážia autá a vozne 1 250 000 libier, čiže takmer 567 ton! Na videu je jasný dôkaz, že elektropickupu sa to podarilo. Môžeme len s napätím očakávať, kedy sa dostane aj na výrobné linky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Fun rádio