AUTO.sk AUTO.sk

Nový Nissan Juke sa začína odhaľovať
zdroj: Nissan

Nový Nissan Juke sa začína odhaľovať

Prvé oficiálne fotografie novej generácie Nissanu Juke veľa neodhaľujú. "Špiónske" fotografie, kolujúce po internete, naznačujú, že sa nedočkáme revolúcie, ale evolúcie v oblasti dizajnu a Juke si zachová svoje netradičné tvary.

Nissan zverejnil dve fotografie crossoveru Juke, ktorý oficiálne predstaví 3. septembra a hneď nato ho vystaví na autosalóne vo Frankfurte. Súčasná generácia sa stala známou najmä vďaka neprehliadnuteľnému dizajnu, v prípade ktorého platí, že ho buď milujete, alebo neznášate. Juke rozhodne nie je "sivá myška". Vyhranený dizajn priniesol Nissanu slušný predajný úspech a nová generácia crossoveru preto nepríde s revolučnymi zmenami v oblasti dizajnu, ale skôr s evolučnými. Potvrdzujú to fotografie maskovaných prototypov, kolujúce po internete. Juke tak ostane rovnako "bláznivý". Prvé oficiálne tmavé fotky odhaľujú akurát svetlá a siluetu vozidla spredu. 

Nissan

Namiesto súčasných veľkých okrúhlych svetiel dostane nový Juke modernejší úzky pás s LED dennými svetlami. Pod ním nachádza svetlomet v tvare trojcípej hviezdy s okrúhlym jadrom. Okrem termínu predstavenia crossoveru nie sú zatiaľ k dispozícii žiadne oficiálne informácie. Automobilka však určite staví na benzínový štvorvalec s objemom 1,3 l a s výkonom 103 kW resp. 118 kW, ktorý sa postupne objavuje vo väčšine modelov Renaultu a Nissanu. Ponuku by mohol doplniť litrový trojvalec, a aj naftový motor s objemom 1,5 l. Objavili sa aj špekulácie o využití plug in hybridnej jednotky, pozostávajúcej s benzínového motora 1,6 l a elektromotora. Na potvrdenie tejto informácie si musíme ešte počkať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio