AUTO.sk AUTO.sk

Toyota vylepšila plug in hybridný Prius, dostal sedadlo navyše
zdroj: Toyota

Toyota vylepšila plug in hybridný Prius, dostal sedadlo navyše

Príchod nového modelového roku väčšinou pre konkrétne vozidlo znamená niekoľko kozmetických úprav. Platí to aj v prípade plug in hybridného Priusu. Jedinou zásadnejšou zmenou je zvýšenie počtu miest na sedenie.

Toyota Prius je už na trhu viac ako 20 rokov, no nedá sa to povedať o plug in hybridnej verzii. Z elektrickej siete nabíjateľný hybrid s podstatne kratšou históriou prešiel niekoľkými vylepšeniami. Asi tou najpodstatnejšou je pridanie stredného sedadla do zadného radu a rozšírenie miest na sedenie zo 4 na 5. Toyota sľubuje vysoký komfort sedenia aj vzadu, v realite však treba očakávať kompromis v oblasti priestoru. Do výbavy pribudli biele odtiene interiéru, ktoré navodia aj vďaka novej látke pocit vyššej kvality. V exteriéri pribudla do ponuky nová čierna metalíza Galaxy black a príplatkové 17-palcové disky z ľahkých zliatin.

Toyota Prius plug in hybrid 2020 (12 obrázkov v galérii)

Z pohľadu techniky sa nič nezmenilo. Dojazd na čisto elektrický pohon v reálnych podmienkach môže dosiahnuť 45 km. Maximálna "elektrická" rýchlosť je obmedzená na 135 km/h. Prius plug in hybrid ostáva unikátny vo svojom segmente aj vďaka použitiu solárneho panelu. V závislosti od podmienok môže zvýšiť elektrický dojazd až o 5 km za deň. Pri 200 slnečných dňoch tak môže pridať až 1 000 km ročne. Nabíjateľný Prius sa bude aj naďalej spoliehať na hybridnú jednotku, spájajúcu atmosférický motor s objemom 1,8 l a elektromotor. Celkový výkon dosahuje maximum 90 kW.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio