AUTO.sk AUTO.sk

Aplikácia Škody pre rodičov: Vymeňte kilometre za domáce práce
zdroj: Škoda

Aplikácia Škody pre rodičov: Vymeňte kilometre za domáce práce

Túto aplikáciu asi deti nebudú mať radi, ale aspoň sa naučia, že nič nie je zadarmo. Ani rodičovský taxík.

Britský prieskum ukázal, že rodičia najazdia týždenne od 43 km do 66 km pri rozvážaní svojich detí na športové tréningy, či oslavy kamarátov. Hodnoty sa líšia v závislosti od oblasti. Najviac kilometrov takto prejdú autom rodičia v Severnom Írsku, až 3 447 ročne. Priemerný údaj za celú Britániu je 2 652 km ročne. Taxikárovi v Londýne by ste za tieto jazdy zaplatili v prepočte 13 910 eur. Škoda preto prišla s aplikáciou, pomocou ktorej možno najazdené kilometre vymeniť za domáce práce. Rodičom sa niečo z ich "strateného" času vráti a deti sa naučia, že nič nie je zadarmo. 

Aplikácia Škoda Parent Taxi je voľne dostupná k stiahnutiu pre Android aj iOS. Po jej nainštalovaní možno v nastaveniach zmeniť meranie trasy z míľ na kilometre. Zároveň môže rodič nastaviť cenu za jednu drobnú domácu prácu. Rozpätie je pomerne široké a za jednu drobnú prácu môže "zaplatiť" 1 km, ale aj 15 km. Následne už len stačí aktivovať aplikáciu pri nastúpení do vozidla. Za každú jazdu aplikácia zaráta minimálne jednu domácu prácu a ďalšie postupne naskakujú na "taxametri" s pribúdajúcimi kilometrami. Po ukončení jazdy aplikácia vyhodnotí, koľko domácich prác rodič "zarobil". Tie môže potom jednoduchým naklikaním presne špecifikovať a vybrať jednu z množstva možností v zozname. Na výber má napríklad prezlečenie postele, nakŕmenie domácich zvierat, či umytie auta. 

Snímky priamo z aplikácie. Úplne vpravo vidno, ako vyzerá zaslaná správa o požadovanom vykonaní domácich prác po jazde.

Cenu za jazdu v podobe konkrétnych domácich prác môže rodič následne zdieľať s deťmi prostredníctvom emailu, sms, prípadne cez ktorýkoľvek messenger. V histórii si môže skontrolovať minulé jazdy na mapke. Zároveň vidí, koľko kilometrov s dieťaťom najazdil a koľko domácich prác získal. Šikovnej aplikácii snáď už chýba iba kontrola vykonania domácich prác. Ideálne by bolo, keby dieťa muselo napríklad po umytí auta odkliknúť vykonanie činnosti v aplikácii a rodič by ju po následnej kontrole potvrdil. Možno to ešte Škoda doladí.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tech

Pozri viac

Fun rádio