AUTO.sk AUTO.sk

Ak toto v Rakúsku prehliadnete, hrozia vám tisícové pokuty
zdroj: Wikipedia.org

Ak toto v Rakúsku prehliadnete, hrozia vám tisícové pokuty

Na severe Rakúska, predovšetkým v okolí miest Innsbruck a Salzburg, je na diaľniciach pravidelne obmedzená rýchlosť na 100- 110 km/h. Na elektronickom dopravnom značení sa nachádza popis IG-L. Ak vidíte tieto tri písmenká, radšej neprekraćujte rýchlosť. Hrozí vám niekoľkotisícová pokuta.

IG-L Značenie
Wikimedia.org

Už od roku 2006 pracuje rakúska vláda na obmedzovaní dosahu automobilov na životné prostredie. Skratka IG-L znamená Immisionschutzgesetz- Luft. Ide o zákon na ochranu životného prostredia pred emisiami vo vzduchu. Ak úrady namerajú príliš veľký podiel výfukových plynov vo vzduchu, vydajú operatívnu reguláciu na ich zníženie. V praxi to znamená, že sa rozsvietia elektronické dopravné značenia a pôjdeme po diaľnici pomalšie. 

V týchto prípadoch platí sprísnený režim pokutovania priestupkov. V praxi si vraj pri prekročení rýchlosti odľahčíte peňaženku o takmer dvojnásobnú sumu oproti bežnému režimu. Skutočnosť je ale taká, že pri naozaj rýchlej jazde počas platnosti tejto regulácie, môžete dostať pokutu až do výšky 2180 EUR.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Fun rádio