AUTO.sk AUTO.sk

Audi S8 sa spoľahne na výkonný benzínový motor
zdroj: Audi

Audi S8 sa spoľahne na výkonný benzínový motor

Najvyššie miesto v ponuke vozidiel Audi má rezervovaný model S8. Spoľahnúť sa môže na benzínový V8 motor s výkonom 420 kW.

Pred oficiálnym uvedením na trh ukázalo Audi nový model S8 na fotkách. Vrcholný model rodiny A8 dostane pod kapotu poriadnu "nálož". Benzínový motor Twin Turbo 4,0 l V8 by mal produkovať výkon okolo 420 kW. Parametre motora budú oficiálne potvrdené až po homologizácii. Okrem vysokého výkonu sa vodič bude môcť spoľahnúť aj na "mamutí" krútiaci moment 800 Nm. Čas, za ktorý Audi S8 zrýchli na 100 km/h, ešte nie je známy, ale môžeme očakávať niečo okolo štyroch sekúnd. Dnes sa už ani motor veľkého športového sedanu nezaobíde bez elektrifikácie. Audi vsadilo na jej najjednoduchšiu formu - remeňom poháňaný štartér-generátor, ktorý umožní jazdu s vypnutým spaľovacím motorom, keď šofér zrovna nepotrebuje tlačiť na plyn.

Audi S8 - modelový rok 2020 (6 obrázkov v galérii)

Samozrejmosťou je prediktívny aktívny podvozok, ktorý ovláda každé koleso osobitne (zdvihne ho vyššie, alebo spustí nižšie) pre zvýšenie komfortu a ovládateľnosti auta. Súčasťou systému je kamera, sledujúca nerovnosti a diery na ceste. Šofér si môže vybrať jeden z piatich režimov podvozka vrátane nového nastavenia Comfort+, ktorý nakloní vozidlo o tri stupne smerom do zákruty. Do štandardnej výbavy patrí pohon všetkých kolies Quattro so športovým diferenciálom, ale aj natáčanie všetkých kolies do zákruty.

Zvonku sa model S8 vyznačuje iba menšími úpravami. Okrem tradičných symbolov "S8" má mierne upravenú prednú časť, odlišné kolesá a štyri koncovky výfuku. Vzhľad interiéru sa tiež zásadne neodlišuje od toho, na čo sme v prípade Audi zvyknutí. Odlíšiť sa možno akurát použitými materiálmi a dekormi. Otázkou ostáva zatiaľ cena modelu, náš tip je niečo okolo 100 - 110-tisíc eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio