AUTO.sk AUTO.sk

BMW 8 Gran Coupé vyzerá krásne a ponúka viac vnútorného priestoru
zdroj: BMW

BMW 8 Gran Coupé vyzerá krásne a ponúka viac vnútorného priestoru

Najpraktickejšie BMW radu 8 si zachovalo mimoriadne príťažlivý vzhľad a v tomto ohľade nezaostáva za svojimi súrodencami.

O BMW radu 8 sa už prakticky nemôžeme dozvedieť nič nové a zásadné. O technike, motoroch a prevodovke vieme všetky podstatné informácie už dlhšie, od predstavenia verzie kupé a neskôr kabrioletu. Ďalšou skladačkou do mozaiky je práve predstavené Gran Coupé. Otázkou bolo, ako bude vyzerať, a aký vnútorný priestor táto praktickejšia verzia poskytne. Pri pohľade na prvé fotografie nás Gran Coupé vôbec nesklamalo, práve naopak. Vyzerá veľmi dobre a štýlom možno aj prekonáva samotné Coupé. Dvojica zadných dverí nerozbila vzhľad auta a dizajnérom sa ich podarilo dobre zakomponovať do celku. Zadnej časti dodáva na agresivite výrazná hrana nad kufrom, ktorá usmerňuje prúdenie vzduchu. Pri pohľade spredu sa v porovnaní s Coupé verziou nič nezmenilo a platí to aj o interiéri, pokiaľ hovoríme o vzhľade palubnej dosky.

BMW 8 Gran Coupé (25 obrázkov v galérii)

Niečo navyše ponúka BMW pri pohľade na priestor na zadných sedadlách. Posádka vzadu by mala mať dosť miesta na nohy, sedadlo v strede však ostáva núdzovým riešením. Sedadlá po stranách sú tvarované ako samostatné sedadlá na úkor pasažiera, sediaceho v strede, aj preto BMW popisuje počet miest výrazom 4 + 1. Zadné operadlá možno samostatne sklápať v pomere 40 : 20 : 40. Batožinový priestor má objem slušných 440 l. Podľa fotografie však neponúka veľmi praktický priestor. 

BMW 8 Gran Coupé

V priestore za sedadlami je zúžený, napriek tomu sa ho automobilka snaží vykresliť v praktickom svetle a tvrdí, že sa doň zmestia napríklad tri golfové vaky. Faktom je, že celý rad 8 je skôr o štýle a vzhľadom k tomu ponúka Gran Coupé najlepší vnútorný priestor a dizajnom pritom nezaostáva za súrodeneckými modelmi. Aj preto mu predpovedáme najväčší predajný úspech spomedzi "osmičkových" BMW.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio