AUTO.sk AUTO.sk

Ostré BMW M8 prichádza ako kupé, aj kabriolet
zdroj: BMW

Ostré BMW M8 prichádza ako kupé, aj kabriolet

Poriadne nadupané a schopné driftovania, ale stále luxusné, také je BMW M8.

Nie je to tak dávno, čo automobilový svet zaujalo BMW radu 8 a teraz prichádza v poriadne nadupanej verzii M8 s karosériou kupé, a aj ako kabriolet. Vozidlo si podľa očakávania požičalo prepĺňaný V8 motor s objemom 4,4 l z BMW M5. S výkonom 441 kW vie spraviť poriadny prievan na ceste, a aj vďaka pohonu všetkých kolies dokáže podvozok vynikajúce parametre motora premietnuť aj do zrýchlenia pri štarte z miesta. Na stovku sa rozbehne v priebehu 3,3 s, kabrioletu to trvá o desatinu dlhšie. BMW predstavilo rovno aj výkonnejšiu verziu Competition. Nárast výkonu o 19 kW je pri takýchto číslach skôr symbolický a pri zrýchlení na 100 km/h si polepší len o desatinu sekundy.

BMW M8 Coupé (25 obrázkov v galérii)

Motor štandardne prenáša krútiaci moment prostredníctvom 8-stupňovej automatickej prevodovky na všetky štyri kolesá. Rovnako, ako v prípade BMW M5, aj práve predstavený model umožňuje po vypnutí stabilizácie jazdu s poháňaním výlučne zadných kolies. Majetní fanúšikovia driftovania tak neprídu o zábavu. Vozidlo má, samozrejme, všetky možné M prvky výbavy, vrátane 20-palcových s rozmermi pneumatík 275/35 vpredu a 285/35 vzadu.

BMW M8 interiér (17 obrázkov v galérii)

Alternatívou k M kompozitným brzdám sú M karbónovo-keramické brzdy. Vďaka novej technológii sa aktivácia bŕzd, posilňovač aj kontrolné funkcie bŕzd spojili do jedného kompaktného modulu. Požadovaný brzdový tlak vytvára elektrický aktívny prvok. To znamená, že jeho nárast je dynamickejší, pocit na pedále je upravený a zásahy stabilizačného systému sú výrazne rýchlejšie a oveľa precíznejšie. Verzia nového brzdového systému, vyvinutá pre modely BMW M, umožňuje vodičovi dve nastavenia pedálu. Vodič si môže vybrať medzi komfortne zameraným alebo mimoriadne priamym a okamžitým pocitom na pedále.

BMW M8 kabriolet (25 obrázkov v galérii)

K charakteristickým prvkom nového BMW M8 Coupé patrí aj strecha, vyrobená z plastov zosilnených karbónovými vláknami, ktorá vytvára tvar oblúkov nad hlavami vodiča a spolujazdca, čo pripomína klasické pretekárske vozidlá. Cestujúcich v novom BMW M8 Cabrio chráni viacvrstvová látková strecha, ktorá sa po stlačení tlačidla otvorí, či zatvorí za 15 sekúnd a to aj v prípade, že sa vozidlo hýbe.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio