AUTO.sk AUTO.sk

Opel Zafira O-Team - pes ktorý šteká nehryzie
zdroj: Opel

Opel Zafira O-Team - pes ktorý šteká nehryzie

Dizajnéri sa pri návrhu inšpirovali modelom GMC Vandura, ktorý prepravoval hrdinov kultového amerického seriálu A-Team z 80. rokov. Po naštartovaní na posádku "zabreše" benzínový osemvalec, ale pod kapotou v skutočností pracuje naftový štvorvalec.

Cez víkend predviedol Opel svoje historické a zvláštne modely pri príležitosti 120 rokov od založenia značky. Svojim fanúšikom nemecká značka ukázala nový Opel Zafira Life, ktorý už nesie francúzsky podpis (MPV sa zmenilo na dodávku a dnes je koncernovým súrodencom pre Peugeot Traveller a Citroen Spacetourer). Sériový model však nebol jedinou Zafirou. Na okruh Motorsport Arena Oschersleben totiž prišla aj štúdia O-Team Zafira Life. Dizajnéri sa pri návrhu inšpirovali modelom GMC Vandura, ktorý prepravoval hrdinov kultového amerického seriálu A-Team z 80. rokov. O-Team Zafira Life dostal veľké kolesá, predný ochranný rám, prítlačné krídlo a špeciálnu farebnú úpravu so žiarivo neónovou žltou farbou. Väčšiu plochu pokrýva biela a modrá farba podľa vzoru štúdie Opel GT X Experimental.

Opel Zafira O Team
Opel

Po naštartovaní vzbudí funkčná štúdia rešpekt. Z útrob sa totiž ozve zvuk benzínového osemvalca, ale v tomto prípade platí, že pes, ktorý šteká, nehryzie. Zvuk totiž generuje akustický modul a v skutočnosti je pod kapotou ukrytý naftový štvorvalec s objemom 2,0 l a s výkonom 130 kW. Krútiaci moment motora sa prenáša na predné kolesá prostredníctvom 8-stupňovej automatickej prevodovky. 

Opel Zafira O Team
Opel

Výkon v tomto prípade zjavne zaostáva za schopnosťami upraveného podvozka. Znížená svetlá výška, pneumatické pruženie a výkonné štvorpiestikové brzdy s kotúčmi o priemere 380 mm by zvládli určite väčší nápor ako 130 kW. Platí to aj pre pneumatiky Michelin Cup 2 obuté na 20-palcových diskoch BBS. Zaujímavosťou je, že všetky technické modifikácie boli v Nemecku schválené technickou skúšobňou TÜV a štúdia môže legálne jazdiť. Opel dokonca pripúšťa, že sa na cestách objavia aj ďalšie exempláre vanu O-Team.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio