AUTO.sk AUTO.sk

Renault ukázal sériovú verziu Arkany. S predajom začne v lete
zdroj: Renault

Renault ukázal sériovú verziu Arkany. S predajom začne v lete

S predajom nového SUV Arkana začne Renault v Rusku už toto leto. Neskôr sa dostane aj na ďalšie trhy. Pozrite si ho v novej galérii.

V auguste minulého roka ukázal Renault na autosalóne v Moskve štýlové SUV Coupé Arkana. Veľa informácií sme sa vtedy o novom Renaulte nedozvedeli, teraz však prichádza so sériovou verziou a fotografiami detailov. Veľkostne sa elegantné SUV s dĺžkou 4,54 m zaradí medzi kompaktné vozidlá. Pre lepšiu predstavu dĺžkou zapadne niekde medzi Karoq (4,38 m) a Kodiaq (4,7 m). Renault chce zabodovať hlavne tvarmi, ktoré majú v sebe kombinovať robustné SUV so športovým kupé a elegantným sedanom. 

Renault Arkana

Hlavnou novinkou pre nás je interiér, ktorý sme ešte nemali možnosť vidieť. Žiadneho veľkého prekvapenia sme sa však nedočkali. Vozidlo určené pre ruský trh vyzerá vo vnútri dobre, minimálne v najvyššej výbave. Materiálmi neprekračuje latku nastavenú ostatnými modelmi Renault. Aspoň na základe fotiek to vidíme skôr bližšie k Dacii. Na hodnote mu pridáva najmä panel na ovládanie klimatizácie s otočnými ovládačmi a zobrazovacími plochami a audiosystém Bose. Dotykový 8-palcový displej je posunutý nižšie, čo nie je zrovna praktické riešenie. Vrchnú časť palubnej dosky tvorí lesklý pás, do ktorého sú zakomponované výduchy klimatizácie. Kufor poskytuje napriek zníženej streche slušný objem 508 l, po sklopení sedadiel narastie na 1 333 l.

Renault Arkana - sériová verzia (25 obrázkov v galérii)

Na štýl zamerané auto bude disponovať pohonom všetkých kolies a automatickou prevodovkou X-Tronic. Svetlá výška 208 mm, nájazdový uhol 18° vpredu a 25° vzadu z Arkany nespraví pravý off road, ale ľahkého terénu sa rozhodne nezľakne. V teréne, aj na ceste sa šofér bude môcť spoľahnúť na benzínový motor TCe 150 s výkonom 110 kW a s krútiacim momentom 250 Nm. Nový model sa začne predávať už toto leto v Rusku, neskôr by sa mohol dostať aj na ďalšie trhy. Minimálne v Kórei sa začne predávať v roku 2020, aj keď pod iným názvom a v ľahko pozmenenej verzii. Kórejskú verziu predznamenal koncept XM3 INSPIRE.

Renault XM3 INSPIRE (6 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio