AUTO.sk AUTO.sk

Mini JCW prinesie najvýkonnejšie modely v histórií
zdroj: Mini

Mini JCW prinesie najvýkonnejšie modely v histórií

Nový Clubman a Countryman vo verzií John Cooper Works budú najsilnejšie modely v histórií Mini. S výkonnejšími motormi a športovými prevodovkami stiahnu zrýchlenie na 100 km/h o viac ako sekundu.

Mini JCW Clubman a Countryman (11 obrázkov v galérii)

Najsilnejšie cestné modely značky predstavené počas šesťdesiatich rokov jej existencie prichádzajú práve teraz. Nové ostré verzie John Cooper Works modelov Clubman a Countryman dostanú doposiaľ najvýkonnejší motor, pohon všetkých kolies a osemstupňovú športovú automatickú prevodovku už v základe.

Mini JCW
Zdroj: Mini

Nový prepracovaný štvorvalec BMW s objemom dvoch litrov je doplnený technológiou TwinPower Turbo. Výkon 225 kW je pri tomto objeme motora jedným z najvyšších naprieč všetkými automobilkami. Oproti predošlej generácií motora narástol jeho výkon až o 55 kW. Vďaka nemu, prevodovke a elektronicky ovládanému pohonu všetkých kolies ALL4 dosiahne nový Clubman stovku za 4,9 sekundy a Countryman za 5,1 sekundy. Oproti predošlej generácií sa vývojárom podarilo zrýchliť akceleráciu až o 1,4 a 1,5 sekundy.ň

Mini JCW
Zdroj: Mini

Ďalším lákadlom Mini je samozrejme dizajn. Klasický ikonický vzhľad oboch modelov je doplnený športovými prieduchmi vpredu, ktoré sú skutočne priechodné. Oproti bežným verziám pribudli aj strešné spojlery a aerodynamicky upravené spätné zrkadlá. Športové verzie JCW Clubman a JCW Countryman prídu už v júli s cenami na úrovni okolo 40 000 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Fun rádio