AUTO.sk AUTO.sk

Volkswagen sa zatiaľ novým Golfom nechváli. Pozrite si aspoň prvé skice
zdroj: Volkswagen

Volkswagen sa zatiaľ novým Golfom nechváli. Pozrite si aspoň prvé skice

Golf novej generácie príde ako mild hybrid, plug in hybrid, ale aj ako vozidlo spaľujúce zemný plyn. V interiéri pribudne digitálny prístrojový panel, prepojený s dotykovým displejom.

Nájsť skice ôsmej generácie Volkswagenu Golf nebolo ľahké. Automobilka sa nimi zatiaľ veľmi nechváli, možno aj preto, že nový Golf má sklz vo vývoji. Na pravidelnom stretnutí s akcionármi však skice ukázal a sú súčasťou všeobecnej takmer 40 stranovej tlačovej správy, "zašité" niekde v jej polovici. Golf pritom stále ostáva kľúčovým modelom značky, veď len minulý rok zišlo z liniek približne 830 000 kusov. Nemci zrejme nechcú výrazne upozorňovať na novinku, ktorú oficiálne predstavia vo Wolfsburgu v októbri. Zatiaľ asi potrebujú, aby zákazníci nevyčkávali a kupovali dosluhujúci model. O novom Golfe sme sa dozvedeli, že bude "plne pripojený" a využije elektrickú sieť s napätím 48 V. Spoľahne sa teda na mild hybridné pohonné jednotky. Zďaleka však nepôjde o jedinú alternatívu. V ponuke nebude chýbať ani plug in hybrid, čiže hybrid nabíjateľný aj z domácej zásuvky. Na jedno nabitie prejde slušných 80 km v čisto elektrickom režime. Tretiu alternatívu budú tvoriť motory spaľujúce zemný plyn CNG. Môžeme predpokladať, že Golf dostane motor 1,5 TGI, ktorý sa postupne udomácňuje vo viacerých vozidlách koncernu.

Z textu sme sa už nič dôležité nedozvedeli, čo to o Golfe však prezrádza skica interiéru. Vnútorný priestor prejde pomerne výraznou zmenou. Dotykový displej sa posunie o trochu vyššie a vytvorí jeden celok s novým digitálnym prístrojovým panelom. Ovládanie klimatizácie ostáva umiestnené tesne pod displejom, ale fyzické tlačidlá zrejme nahradia dotykové plochy. Rovnaký tvar si zachová volant. Miernou prestavbou prejdú tlačidlá na volante kvôli ovládaniu digitálneho prístrojového panelu. Skice interiéru a exteriéru potvrdzujú zachovanie klasických vonkajších spätných zrkadiel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio