AUTO.sk AUTO.sk

Dali výpoveď a renovujú autá. Títo Briti spravili z rachotín napínavý biznis
zdroj: Viasat Explore

Dali výpoveď a renovujú autá. Títo Briti spravili z rachotín napínavý biznis

Začalo to odvážnou výzvou, ktorá vyústila do vlastnej televíznej šou. Will a Gus riskujú majetok, aby v rekordnom čase urobili automobilový obchod storočia.

Pravda, obchod storočia je možno prehnané tvrdenie, no chlapci z Británie mieria naozaj vysoko. Rozhodli sa zanechať svoje pôvodné zamestnania a vyskúšať si to, čo ich lákalo odmalička. Vŕtať sa v autách. Priznajme si, kto z nás by túto prácu v detstve nepovažoval za job snov?

Viasat Explore
Zdroj: Viasat Explore

Gus Gregory a Will Tricket rozbehli minulý rok projekt, v ktorom z vlastných peňazí nakúpili staré modely vozidiel v dezolátnom stave s očakávaním, že ich výhodne predajú. Nie je to však len tak. Aby sa záľubou vedeli uživiť, vypočítali, že musia predať jedno auto každý týždeň, a to za aspoň dvojnásobok kúpnej ceny.

Viasat Explore
Zdroj: Viasat Explore

Hrdzavé, nepojazdné a nekompletné autá vložia do aukcie hneď pri začiatku opravy. Počas týždňa, kedy sa auto opravuje, prebieha licitácia a záujemcovia prihadzujú. Po týždni musí byť všetko v najlepšom stave pripravené na odovzdanie, inak chlapi prerobili.

Viasat Explore
Zdroj: Viasat Explore

V druhej sérií dokumentárneho seriálu Renovácie rachotín na kanáli Viasat Explore premenia Gus a Will na zberateľské kúsky tieto rachotiny: Audi TT, VW Beetle, Skoda Estelle, MK1 Renault 5, Reliant Kitten, BMW Z3 a mnohé ďalšie. Okrem toho sa vydajú do Francúzska po pôvodný Citroen XM. Premiéra Flipping bangers (Renovácie Rachotín) bude 3.6. o 21:00 na Viasat Explore.

zdroj: Youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Fun rádio