Auto.sk Auto.sk

Audi vynovilo model A4, športová verzia S4 dostala naftový motor
zdroj: Audi

Audi vynovilo model A4, športová verzia S4 dostala naftový motor

Mimo Európy ponúka Audi model S4 s benzínovým motorom 3,0 TFSI, v Európe sa musíme spoľahnúť na naftový šesťvalec 3,0 TDI. Parametre oboch motorov sú veľmi podobné. Poznáme už aj nemeckú cenu.

Audi ukázalo na oficiálnych fotografiách modernizovanú rodinu modelov A4. Vonkajšie zmeny sú kozmetické. Všimnúť si môžeme nové predné svetlá štandardne dodávané s technológiou LED, za príplatok sú dostupné aj Matrix LED svetlá. Miernou úpravou prešla predná maska, ktorá sa už priamo nedotýka kapoty motora. Vzadu prešli menšou zmenou svetlá a nárazník. Vo vnútri stavila nemecká automobilka na svoj najnovší infotainment MMI. Na výber bude trojica prístrojových panelov, dva kombinujú analógové a digitálne zobrazenie a tretím je plne digitálny panel.

Audi A4 facelift (2020) (12 obrázkov v galérii)

Od začiatku predaja v Európe ponúkne Audi svoj modernizovaný model s jedným zo šiestich turbomotorov. Všetky spĺňajú emisnú normu Euro 6d-temp. Výkon pohonných jednotiek sa hýbe od 110 kW do 255 kW. Tri motory budú vybavené 12 V mild hybridným systémom. Podľa Audi má táto najnižšia forma elektrifikácie znížiť spotrebu paliva o 0,3 l/100 km. Štandardne budú všetky verzie Audi A4 dodávané s automatickou prevodovkou. Záujemcovia však budú mať na výber z celkovo troch možností - manuálna prevodovka, prípadne automatické prevodovky S tronic (7 prevodových stupňov) a tiptronic (8-stupňov). Podvozok môže mať na želanie označenie "sport". Na výber sú aj dva adaptívne podvozky. Komfortná verzia posúva vozidlo o 10 mm bližšie k ceste v porovnaní so základným podvozkom, športová až o 23 mm nižšie.

Audi A4 Avant (2020) (12 obrázkov v galérii)

Na vrchole ponuky bude tradične stáť športová verzia S4, ale v tomto prípade s označením TDI. V Európe sa totiž pod kapotu vrcholnej verzie dostane naftový V6 motor s objemom 3,0 l. Zaujímavosťou je, že spaľovací motor je prepĺňaný elektrickým kompresorom. Parametre pohonnej jednotky sú viac ako slušné. Výkon 255 kW a maximálny krútiaci moment 700 Nm spraví z modelu S4 vcelku živé auto, veď rýchlosť 100 km/h pokorí za 4,8 s. Ani v tomto prípade Audi nezabudlo na elektrifikáciu. Elektrická sieť vozidla má napätie 48 V a mild hybridný systém. O rekuperáciu sa stará štartér alternátor (používa sa aj názov štartér generátor) a energia sa následne ukladá do batérií s kapacitou 0,5 kWh.

Audi S4 (6 obrázkov v galérii)

Objednávky modernizovaného Audi A4 štartujú už tento mesiac, ale vozidlo sa na cesty dostane až na jeseň. Základný model A4 Sedan 35 TFSI (110 kW s prevodovkou S tronic) začína v Nemecku na sume 35 900 eur. Za športovú verziu S4 Sedan TDI si Audi vypýta 62 600 eur. Mimo Európy ponúkne model S4 s benzínovým motorom 3,0 TFSI, ktorý má veľmi podobné parametre ako diesel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio