AUTO.sk AUTO.sk

Charitatívna Rally Radosti už v júni. Tieto žihadlá budú jazdiť
zdroj: Rally Radosti

Charitatívna Rally Radosti už v júni. Tieto žihadlá budú jazdiť

Charitatívna motošportová akcia prinesie na Slovensko množstvo luxusných superšportov. Prejazdia stovky kilometrov pre dobrú vec.

Spojenie rýchlych áut a dobrých skutkov. Tohtoročná Rally Radosti odštartuje už 7. júna v Trnave, kde začne celoslovenský roadtrip venovaný onkologicky chorým deťom. Tridsať superšportov sa vyberie naprieč najväčšími slovenskými mestami zbierať peniaze pre detičky, ktoré postihol krutý osud. Partnerom podujatia sa tento rok stala spoločnosť BMW Slovensko.

BMW I8
Zdroj: Rally Radosti

„Mysli globálne, konaj lokálne. Aj v tomto duchu radi podporíme vznikajúcu myšlienku novo tvoriacej sa automobilovej komunity okolo OZ Rally Radosti. Komunity, ktorá má spoločnú vášeň a radosť pre technologicky vyspelé stroje vo svojich garážach a cez istú formu mobility pomôže deťom v ich dôležitom kroku života. Verím, že projekt ukáže zákulisie s často nevnímanou stránkou mince - že za volantami športových vozidiel sedia síce dynamickí vodiči, ktorí ale vedia byť zodpovední, ohľaduplní a ľudskí,“ vysvetľuje Milan Stupka, vedúci korporátnej komunikácie BMW Slovensko.

Veríme, že ľudia radi podporia dobrú vec a okrem toho, že sa prídu pozrieť na krásne a netradičné autá, pomôžu spoločne vyzbierať zaujímavú sumu,“ uviedol člen organizačného tímu, Peter Jakabovič.

Huracan Performante Lamborghini
Zdroj: Rally Radosti

Počas troch dní od 7. do 9. júna sa jazdci na luxusných vozidlách zastavia v Trnave, Banskej Bystrici, Košiciach, Poprade, Žiline a Trenčíne. Autá ako Nissan Skyline R34 GT-R, BMW i8 alebo Audi R8 nebudú chýbať, Lamborghini a Abarth sú na zozname tiež. Dokopy do miest zavíta až 30 superšportov. Popri prehliadke rýchlych áut bude prebiehať dobročinná zbierka, z ktorej celý výťažok organizátori venujú na dobročinné účely. Viac informácií o podujatí a o možnostiach, ako podporiť podujatie, sa dozviete TU.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Motošport

Pozri viac

Fun rádio