AUTO.sk AUTO.sk

Škoda vo videu odhaľuje nové inteligentné svetlá modernizovaného Superbu
zdroj: Škoda

Škoda vo videu odhaľuje nové inteligentné svetlá modernizovaného Superbu

Modernizovaný Superb na majiteľa poriadne "zažmurká" na privítanie, ale aj pri rozlúčke. Novinkou je aj dynamické rozsvecovanie smeroviek.

Informácie o modernizovanej Škode Superb prichádzajú v čoraz kratších intervaloch, a to je jasným znakom, že ju už čoskoro uvidíme odhalenú. Stane sa tak v Bratislave v rámci MS v hokeji. Presný termín premiéry však Škoda stále nezverejnila, možno sa tak stane priamo počas finále turnaja. Zatiaľ si môžeme pozrieť skicu a video, odhaľujúce nové full-LED matrix svetlomety. Systém inovatívneho osvetlenia sa skladá z LED modulu pre stretávacie a diaľkové svetlá a taktiež z troch ďalších LED komôr pre diaľkové svetlá. Kryt svetlometu nesie nápis „ŠKODA Crystal Lightning“. 

Úzka LED lišta slúži zároveň ako smerové svetlo, svetlo pre denné svietenie a pozičné svetlo. Nad svetelnou lištou sú umiestnené jemné LED ihlice, ktoré sú súčasťou novo animovanej funkcie Coming/Leaving Home. Pri odomknutí vozidla a jeho zamknutí táto funkcia automaticky zapína a vypína jednotlivé prvky predného a zadného osvetlenia vozidla podľa danej choreografie. Ako bude vyzerať svetelné privítanie a rozlúčka s posádkou, ukazuje krátke video. Novinkou pre Superb sú aj zadné svetla s dynamickými smerovými svetlami, ktoré sa rozsvecujú zvnútra smerom von.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio