AUTO.sk AUTO.sk

Opel Grandland X dostane plug in hybridný pohon a elektrickú štvorkolku
zdroj: Opel

Opel Grandland X dostane plug in hybridný pohon a elektrickú štvorkolku

Pohon všetkých kolies v čisto elektrickom režime umožnia dva elektromotory. Po naštartovaní spaľovacieho motora ohúri Opel celkovým výkonom hybridnej sústavy 221 kW.

Opel Grandland X dostane do vienka plug in hybridnú jednotku a pohon všetkých kolies. Pod kapotou mu bude "tĺcť srdce" turbo benzínového štvorvalca s objemom 1,6 l. Pomáhať mu bude elektromotor s výkonom 80 kW priamo spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Druhý rovnako výkonný elektromotor je umiestnený na zadnej náprave. Celkový systémový výkon je až 300 kW. Ak sa vám zdá, že ste už o tejto hybridnej jednotke počuli, tak sa nemýlite. Už skôr ohlásil jej využitie Peugeot. Grandland X získa spolu s plug in hybridným pohonom vysoký výkon až 221 kW (300 k), čím môže konkurovať aj športovo ladeným autám. Navyše sa môže pochváliť aj pohonom všetkých kolies pri čisto elektrickej jazde. Batéria s kapacitou 13,2 kWh mu dovolí prejsť bez využitia spaľovacieho motora 50 km (podľa WLTP).

Opel Grandland X Hybrid4 (12 obrázkov v galérii)

Súčasťou hybridného systému je aj rekuperačný systém, ktorý získava energiu pri brzdení. V dnešnej dobe nejde o prekvapujúce info. Opel prichádza aj s funkciou "Regeneration on Demand". Po jej zapnutí je možné vozidlo ovládať jedným pedálom. Grandland X výrazne spomaľuje už pri odľahčení akcelerátora. Brzdový pedál slúži len pre intenzívne núdzové brzdenie. Nový Opel Grandland X Hybrid4 je začiatkom elektrickej ofenzívy značky. V nasledujúcich mesiacoch a rokoch príde postupne na trh plne elektrická Corsa, Zafira, Vivaro a nástupca modelu Mokka X. V roku 2024 má byť celé portfólio vozidiel Opel elektrifikované. S objednávkami hybridného Grandlandu sa začne už o niekoľko týždňov, na cesty sa však dostane až začiatkom roku 2020. Za príplatok ho bude možné objednať s kontrastnou čiernou kapotou.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio