AUTO.sk AUTO.sk

Volkswagen ukázal elektromobil ID.3 s cenou pod 30 000 eur a spustil objednávky
zdroj: Volkswagen

Volkswagen ukázal elektromobil ID.3 s cenou pod 30 000 eur a spustil objednávky

Predpredaj elektromobilu ID.3 je už spustený aj na Slovensku. Zatiaľ je v ponuke iba verzia so strednou kapacitou batérie, neskôr pribudnú ďalšie dve, vrátane lacnejšej, s predajnou cenou pod 30 000 eur.

Fotografie nového Volkswagenu, patriaceho do rodiny ID., sa začali šíriť internetom začiatkom tohto týždňa potom, čo holandská divízia značky uverejnila (zrejme omylom) prvé videá maskovannej verzie nového elektromobilu a hneď ich stiahla. Nemuseli sme dlho čakať a nemecký výrobca predviedol nový model, prezradil jeho názov a cenovú hladinu, v ktorej sa bude pohybovať. Zároveň ohlásil spustenie predpredaja štartovacej edície ID.3 1ST special edition. Do predpredaja sa dostane limitovaný počet 30 000 (vraj) dobre vybavených vozidiel. Na potvrdenie predobjednávky je potrebné zložiť zálohu 1 000 eur a registrovať sa na stránke Volkswagenu.

Štartovacia edícia dostane batériu so stredne veľkou kapacitou, ktorá má byť podľa očakávaní značky najpredávanejšia. Celkovo budú mať neskôr záujemcovia na výber z troch veľkostí batérie a dojazd vozidla sa bude v závislosti od ich voľby pohybovať od 330 do 550 km. V prípade stredne veľkej batérie to bude 420 km podľa údajov z novšieho testovacieho cyklu WLTP. Cena základnej verzie ID.3 začne pod hranicou 30 000 eur, ako už Volkswagen skôr avizoval. Prvá limitovaná edícia so stredne veľkou batériou bude drahšia a podlezie cenovú hladinu 40 000 eur. Bonusom pre budúcich majiteľov ID.3 1ST je, že v cene vozidla majú zarátané aj nabíjanie počas prvého roka, maximálne však do 2 000 kWh elektrickej energie.

Volkswagen ID.3 (9 obrázkov v galérii)

Prvá edícia bude k dispozícii v štyroch farbách a troch rôznych verziách - všetky dostanú "veľké" kolesá, hlasové ovládanie a navigačný systém. Verzia Plus dostane prídavné svetlá IQ. Light a dvojfarebný exteriér aj interiér. Najvyššia verzia Max ponúkne posádke výhľad cez panoramatické strešné okno a chýbať v nej nebude ani head up displej. Predobjednávanie je dostupné v 29 krajinách Európy vrátane Slovenska, svoje rozhodnutie však ešte môžu záujemcovia zmeniť a od objednávky bez postihu odstúpiť do konca marca 2020. V tejto chvíli ide aj tak o kupovanie mačky vo vreci. Technické podrobnosti o vozidle a elektrickom pohone sa totiž dozvieme až na jesennom autosalóne vo Frankfurte. S výrobou elektrického hatchbacku Volkswagen začne ešte v tomto roku, ale k zákazníkom sa dostane až v roku 2020. Nemci plánujú ročne predať viac ako 100 000 vozidiel ID.3

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio