AUTO.sk AUTO.sk

Mitsubishi L200 eSports je snom konzolových hráčov
zdroj: Mitsubishi

Mitsubishi L200 eSports je snom konzolových hráčov

Mitsubishi chcelo strhnúť pozornosť na upravený pickup L200 ešte pred jeho oficiálnym predstavením, a tak z neho spravilo pojazdnú obývačku pre konzolových hráčov.

Na prvý pohľad sa to nemusí zdať, ale Mitsubishi L200 eSports Concept môže byť splneným snom pre hráčov videohier. Japonská značka ukázala tento nevšedný koncept v rámci podujatia Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2019. Pri pohľade zvonku zaujme vozidlo tvarmi. Už prvý dojem naznačuje, že je od klasického pickupu L200 väčšie. Na dĺžku je to až o 800 mm, na šírku o 80 mm. Neprehliadnuteľné sú kolesá Speedline Mamba vo farbe ružového zlata, to podstatné sa však skrýva vo vnútri, konkrétne v ložnej ploche. Nastupovanie uľahčujú výsuvné schodíky a po prekonaní prvej prekážky sa odhalí sen mnohých konzolových hráčov. Dve pretekárske sedadlá dotvárajú vnútorný priestor, hlavným prvkom sú dve konzoly Xbox One, dva volanty Logitech G920 Driving Force Racing spolu s pedálmi a radiacou pákou. Obraz sa ukazuje na dvoch zahnutých 24-palcových LED obrazovkách. Návštevníci akcie si vo vnútri mohli zahrať pretekársku hru Forza Horizon 4. 

Mitsubishi L200 eSports Concept (6 obrázkov v galérii)

V zakrytej nákladnej ploche upraveného Mitsubishi L200 ostalo ešte miesto pre kávovar a bar s občerstvením. Zo zadnej časti sa von dajú vysunúť ďalšie dve 22-palcové LED obrazovky, na ktorých možno sledovať výkony "pretekárov" vo vnútri. Hranie hier je možné prakticky kdekoľvek, keďže vozidlo je vybavené dodatočnými batériami a nie je závislé od prípojky elektrickej energie. Batérie sa môžu priebežne dobíjať vďaka solárnemu panelu na streche. Mitsubishi chcelo týmto spôsobom strhnúť pozornosť na koncept L200 eSports, ktorý prejde ešte niekoľkými úpravami a oficiálne bude predstavený 23. mája.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio