AUTO.sk AUTO.sk

BMW radu 8 prichádza aj v praktickejšej verzii Gran Coupé
zdroj: BMW

BMW radu 8 prichádza aj v praktickejšej verzii Gran Coupé

Gran Coupé bude v porovnaní so súrodeneckými modelmi tradične bodovať vnútorným priestorom. Už prvá fotografia naznačuje, že je o poznanie dlhšie.

BMW doplní rad 8 o nový model. Po verzii Coupé a Cabrio príde na trh aj praktickejšie Gran Coupé a konkurovať bude napríklad Mercedesu CLS a Porsche Panamera. Štvordverové vozidlo by mohlo medzi zákazníkmi bodovať vďaka lepšiemu vnútornému priestoru v porovnaní so súrodeneckými modelmi Coupé a Cabrio. Vďaka tomu mieri na širšiu skupinu zákazníkov a môžeme očakávať, že z tejto trojice bude najpredávanejšie. Prvá fotografia zatiaľ odhaľuje líniu kapoty a dozadu klesajúcej strechy v štýle fastbacku. Pri pohľade zboku vidno, že novinka je zjavne dlhšia a má aj dlhší rázvor náprav, predná časť zrejme ostane bez výraznejších zmien a Gran Coupé ju kompletne zdedí od súrodencov. To isté môžeme povedať aj o motoroch, hoci BMW ich v tlačovej správe zatiaľ nespomína.

Pod kapotu sa takmer istotne dostane naftový šesťvalec s objemom 3,0 l, ktorý poznáme pod označením 840d. Výkonom by nemal podliezť hranicu 235 kW, ale oproti benzínovému osemvalcu s výkonom až 390 kW bude pôsobiť ako "chudobný príbuzný". Objem benzínového motora je až 4,4 l a BMW 8 Gran Coupé vďaka nemu zrýchli na 100 km/h za približne 4 sekundy. Oba motory budú spojené s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a využijú pohon všetkých kolies xDrive. Nové Gran Coupé je momentálne v poslednej fáze testovania a oficiálne bude predstavené v rámci podujatia BMW Group #NextGen, ktoré sa bude konať 25. — 27. júna v priestoroch BMW Welt v Mníchove.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio