AUTO.sk AUTO.sk

Golf R Plus: Superrýchly hatchback môže byť realitou
zdroj: Volkswagen (Ilustračný obrázok)

Golf R Plus: Superrýchly hatchback môže byť realitou

Motor s výkonom 300 kW v kompaktnom Golfe. Zavrhnuté plány superrýchleho hot hatchu automobilka opäť obnovila.

Superrýchly Volkswagen Golf sa musel stať nesplniteľným snom kvôli vypuknutiu emisnej kauzy Dieselgate. Automobilka vtedy mala množstvo problémov a na hot hatch jednoducho neostal priestor. Podľa najnovších informácií plánuje nemecký výrobca projekt R400 z roku 2014 oživiť. Tentokrát ponesie názov Golf R Plus. Konkurovať bude Mercedesu AMG A45 a Audi RS3.

Volkswagen Golf R400
Zdroj: Volkswagen (Ilustračný obrázok)

Pohon všetkých kolies a dvojlitrový preplňovaný benzínový štvorvalec, očakávaná mild hybridná technológia. Toto sú všetky doterajšie dostupné informácie ohľadom konfigurácie modelu. Výkon sa bude blížiť k úrovni 300 kW, maximálna rýchlosť prekročí 280 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 sa bude pohybovať na úrovni 3,9 sekundy. Technologicky bude vychádzať z konceptu R400, ktorý bol postavený na platforme siedmej generácie. Automobilka ho modernizuje a prispôsobí novej generácií Golfu 8, ktorý príde už onedlho. Na rozdiel od konceptu, skutočný model bude mať len päťdverovú konfiguráciu.

Volkswagen Golf R400
Zdroj: Volkswagen (Ilustračný obrázok)

“Plánujeme uviesť nový oslňujúci výkonný model, ktorý by ponúkal výkon nad úrovňou Golfu R,” povedal neznámy zdroj magazínu Autocar. Napriek tomu, že automobil ešte nebol oficiálne potvrdený pre produkciu, zo strany riaditeľa Volkswagenu, Herberta Diessa, má zelenú. Mohol by prísť už budúci rok. V prípade, ak sa R Plus stane realitou, môžeme počítať s cenou okolo 55 000 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Fun rádio