AUTO.sk AUTO.sk

Maťo Homola v TCR Europe: Prvé preteky, prvá výhra
zdroj: Maťo Homola

Maťo Homola v TCR Europe: Prvé preteky, prvá výhra

Na maďarskom Hungaroringu odštartoval Maťo Homola sériu TCR Europe veľmi úspešne. Vyhral kvalifikáciu, aj celé preteky.

Preteky TCR Europe sú pre Maťa Homolu novými pretekmi. Vstup do tejto súťaže ohlásil na tlačovej konferencií iba minulý mesiac. S veľkými očakávaniami a cieľom v novej súťaži zvíťaziť nastúpil už na kvalifikačné preteky, ktoré sa mu podarilo vyhrať. Štart z prvej pozície mu zabezpečil výhodu oproti ostatným pretekárom, ktorú dokázal udržať až do konca.

Maťo Homola Hungaroring
Zdroj: Maťo Homola

„Je to dokonalý pocit! Auto funguje naozaj fantasticky, som nesmierne šťastný, že tu môžem byť a pretekať. Nie je to ľahké, cítil som zozadu veľký tlak, ale dokázal som jazdcov za sebou bezproblémovo udržať. Ďakujem nielen rodine, ale svojim partnerom, fanúšikom a všetkým podporovateľom,“ povedal Maťo Homola po víťazstve na sobotňajších pretekoch na maďarskom Hungaroringu.

Maťo Homola Hungaroring
Zdroj: Maťo Homola

V druhých pretekoch už bola situácia náročnejšia. Mokré podmienky a hladké pneumatiky spôsobili, že o niečo ťažší Hyundai i30 N TCR nedokázal jazdiť tak agilne, ako niektoré konkurenčné automobily. Napriek tomu Maťo dokázal svoju zdatnosť a spomedzi 21 jazdcov skončil na jedenástej priečke. V celkovom hodnotení ho tak doterajšie úspechy vystrelili na tretiu priečku.

Maťo Homola Hungaroring
Zdroj: Maťo Homola

Nasledujúci víkend pretekov TCR Europe sa odohrá 25.-26.5. na okruhu Hockenheimring v Nemecku. Nepriaznivé počasie v druhých pretekoch Maťa v žiadnom prípade neodrádza. Práve naopak, víťazstvo v prvých pretekoch ukazuje aj konkurenčným jazdcom, že Maťo bude ťažkým súperom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Motošport

Pozri viac

Fun rádio