AUTO.sk AUTO.sk

Mercedes prezradil svoje hviezdy bratislavského autosalónu, dočkáme sa európskej premiéry
zdroj: Mercedes

Mercedes prezradil svoje hviezdy bratislavského autosalónu, dočkáme sa európskej premiéry

Mercedes predstaví na autosalóne v Bratislave celkom osem noviniek v slovenských premiérach. GLC kupé dokonca oslávi navyše svoju európsku premiéru.

O prvých novinkách, ktoré uvidíme na autosalóne v Bratislave, sme písali už včera. Lákadlom majú byť drahé exkluzívne modely, lietajúce auto aj stredoeurópska premiéra sedanu Mazda3.

Mercedes EQC

Mercedes EQC
Mercedes

Už dlhšie bolo jasné, že Mercedes prinesie na autosalón model EQC. Elektromobil skôr zaujme svojou technikou ako tvarmi. Batéria s kapacitou 80 kWh mu umožní dojazd 416 km. Dva elektromotory (jeden na prednej a druhý na zadnej náprave) poskytujú systémový výkon 300 kW a EQC sa tak môže výkonom porovnávať aj so športovo ladenými modelmi.

Mercedes GLC kupé - európska výstavná premiéra

Mercedes GLC Coupé
Mercedes GLC Coupé (Mercedes)

Hlavnou hviezdou v stánku značky však bude modernizovaný Mercedes GLC kupé. Minimálne z toho pohľadu, že pôjde o európsku výstavnú premiéru. SUV s klesajúcou strechou lákajú hlavne na svoje tvary. Zvláštna kombinácia SUV a kupé si našla veľké množstvo priaznivcov, o čom svedčia ich predaje. Nové GLC kupé však nie je len o vonkajších tvaroch. Techniku zdedilo od sesterských modelov, platí to pre motorizácie aj najnovšiu generáciu infotainmentu MBUX. Do výbavy dostalo GLC kupé množstvo asistenčných systémov. Za zmienku stojí pomocník pre vytváranie uličky pre záchranné zložky na diaľnici. Systém avizuje aj koniec dopravnej zápchy a dáva pozor na posádku pri vystupovaní tým, že kontroluje okolie auta.

Trieda A sedan

Mercedes triedy A sedan
Sedan má byť elegantnejšou alternatívou k hatchbacku, ktorý jazdí po slovenských cestách už dlhší čas.

Nová trieda B

Mercedes triedy B
Dizajn neveľkého vozidla bol navrhnutý s dôrazom na vnútorný priestor pre rodinu.

CLA kupé

V skratke ide o techniku malého Áčka zabalenú do elegantnejšieho obalu.

Nové GLE

Mercedes GLE 2019
Medzi špeciality patrí aj schopnosť vozidla automaticky a samostatne sa vyhrabať zo zapadnutia v sypkom teréne. Jednoducho z neho vyskáče.

Trieda V

Mercedes triedy V
Praktické auto je hlavne interpretáciou Mercedesu pre luxus na dlhé trasy. Novinkou je aj prvé nasadenie 9-stupňovej automatickej prevodovky 9G-Tronic.

AMG GT 4-dverové kupé

Mercedes AMG GT 4-dverové kupé

Tento model poslúži na autosalóne hlavne pre potešenie oka. Na ceste však v top verzii GT 63 S ponúka poriadnu "paľbu". Na 100 km/h zrýchli za 3,2 s, pritom sa spoľahne na 4-litrový motor V8 s dvoma turbodúchadlami. Výkon 470 kW a maximálny krútiaci moment 900 Nm nepotrebujú komentár.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio