AUTO.sk AUTO.sk

Toyota ukázala v Šanghaji elektrickú verziu C-HR a príbuzný model IZOA
zdroj: Toyota

Toyota ukázala v Šanghaji elektrickú verziu C-HR a príbuzný model IZOA

Toyota predstavila na autosalóne Auto Shanghai 2019 dva nové elektrické modely. Nová Toyota C-HR a s ňou spríbuznený model IZOA sú prvými elektromobilmi Toyoty na batérie, ktoré debutujú v Číne.

Do predajní sa novinky dostanú na budúci rok. Elektrickú Toyotu C-HR budú vyrábať v továrni GAC-Toyota a model IZOA v závode FAW-Toyota. Nový model má pozmenenú prednú masku so zmenšenou mriežkou chladiča, čisto elektrický motor si totiž vyžaduje menej chladenia. 

Toyota C-HR
Toyota C-HR

Japonský výrobca zatiaľ o nových vozidlách neposkytol žiadne technické informácie. Isté je, že na čínsky trh sa dostanú v prvej polovici roka 2020. Toyota v Šanghaji predstavila aj mnoho ďalších elektrifikovaných automobilov - hybridné verzie RAV4, ktoré debutujú na tomto trhu, modely Alphard a Vellfire, Corolla a Levin vo verziách plug-in hybrid, dostupných v Číne od marca tohto roku. Atrakciou stánku Toyoty je aj koncepčný model RHOMBUS – elektromobil.

Toyota RHOMBUS

Viceprezident spoločnosti Toyota Moritaka Yoshida tiež prezradil: „Od roku 2017 robí Toyota v Číne testy vodíkového modelu Mirai. Uvažujeme aj o zavedení ďalších modelov na palivové články na čínsky trh, vrátane autobusu FC Coaster”. Značka plánuje zintenzívniť elektrifikáciu svojho modelového radu tak, aby do roku 2030 predávala 5,5 milióna elektrifikovaných áut ročne - tento počet v súčasnosti predstavuje polovicu predaja Toyoty vo svete. Aktuálne predáva v strednej a západnej Európe 50 % hybridov z celkového objemu predaja. Do februára 2019 predstavoval celosvetový predaj elektrifikovaných automobilov japonského výrobcu takmer 13
miliónov áut, počnúc prvou generáciou Priusu v roku 1997.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio