AUTO.sk AUTO.sk

Performmaster upravil supervýkonné AMG GT. Vlastniť ho nebudete
zdroj: Performmaster/ Top Gear

Performmaster upravil supervýkonné AMG GT. Vlastniť ho nebudete

Štvordverové AMG GT má väčší výkon a krútiaci moment. Model vznikne pri príležitosti výročia úpravcovskej dielne. Vyrobia ich tak málo, že si ho prakticky nemôžete kúpiť.

Tento rok oslavuje nemecká úpravcovská spoločnosť Performmaster 31 ročné jubileum. Že nejde o okrúhle výročie? Nevadí. Každý dôvod pre oslavu poteší. Spoločnosť sa pri príležitosti osláv rozhodla predstaviť vylepšenú verziu štvordverového modelu Mercedes-AMG GT 63 S. Dostane vyšší výkon a nový aerodynamický balík. Túto supervýkonnú úpravu dostane iba 31 kusov. Je veľmi pravdepodobné, že sa vypredali skôr, ako ich stihli vyrobiť.

Základná verzia automobilu, akokoľvek vtipne slovo "základná" v tomto kontexte vyznie, je poháňaná štvorlitrovým benzínovým osemvalcom s výkonom takmer 480 kW. Podľa slov Mercedesu je AMG GT 63 S najrýchlejším sériovým autom sveta určeným pre štyroch cestujúcich. Vďaka úpravám riadiacej jednotky dokázal Performmaster náskok modelu pred ostatnými zvýšiť o ďalších 75 kW. Vďaka nej dokáže auto zrýchliť z 0 na 100 o 0,3 sekundy rýchlejšie. Aktuálny čas ukazuje 2,9 sekundy.

Performmaster
Zdroj: Performmaster/ Top Gear

Vylepšený aerodynamický balík zahŕňa nový predný nárazník, vylepšený difúzor a väčšie zadné krídlo. Vnútro automobilu bude doplnené o štítok, zaručujúci jedinečnosť vozidla. Bude na ňom vyrazené číslo kusu z 31 vyrobených.

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio