AUTO.sk AUTO.sk

Nový crossover Hyundai Venue sa predvádza na prvých skicách
zdroj: Hyundai

Nový crossover Hyundai Venue sa predvádza na prvých skicách

Nový malý crossover Hyundai Venue bude oficiálne odhalený už o pár dní. Zatiaľ nám niečo o jeho vzhľade napovedali prvé skice.

Hyundai Venue je novým crossoverom kórejskej značky, ktorý sa veľkostne zaradí pod model Kona. Očakávať od neho môžeme pohon prednej nápravy, ale to sa potvrdí až v polovici mesiaca po jeho predstavení na autosalóne v New Yorku. Dovtedy si musíme vystačiť so štyrmi skicami, ktoré nám dávajú tušiť, že nový model dostane podobný vzhľad ako Kona. Svedčí o tom predná maska aj dvojité svetlá. Spodné svetlá sú typicky oblé, vrchné zas tenké a "opreté" o kapotu. Výrazným prvkom sa zdá byť predná kapota. Minimálne na skici dáva vozidlu dojem robustnosti a sily. Podobne pôsobia aj do strán vystrčené blatníky prepojené mohutným prelisom. Keby sme mali na sto percent veriť prvým obrázkom, tak nový crossover Venue dostane len trojdverovú karosériu so skrytým B-stĺpikom, realita však môže byť nakoniec iná.

Hyundai Venue - prvé skice (5 obrázkov v galérii)

Vo vnútri Venue zrejme neprinesie žiadne väčšie prekvapenie. Skica interiéru odhaľuje známe tvary, patriace vozidlám značky a okrem iného potvrdzuje, že aj menší crossover Venue dostane automatickú prevodovku. Menší dotykový displej je položený na palubnej doske medzi výduchmi klimatizácie. Oficiálne premiéra nového modelu je v pláne 17. apríla v rámci autosalónu v New Yorku. Livestream z predstavenia budete môcť sledovať aj na Auto.sk.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio