AUTO.sk AUTO.sk

Porsche zverejnilo českú cenu Cayennu Coupé
zdroj: Porsche

Porsche zverejnilo českú cenu Cayennu Coupé

V čase písania článku ešte Cayenne Coupé nemal slovenskú cenovku. Lepšiu predstavu o cene sme získali na českej stránke značky.

Základná cena Porsche Cayenne Coupé nie je pre nás veľkou záhadou. Už pri predstavení nového modelu zverejnilo Porsche aspoň nemecké ceny. Najlacnejší Cayenne Coupé stojí v Nemecku 83 711 eur, verzia Turbo dokonca až 146 662 eur a to stále nehovoríme o výbave navyše. Model kúpený na Slovensku bude podľa očakávania o niečo drahší, otázkou je o koľko. Niečo nám už naznačili zverejnené základné ceny pre český trh. Cayenne Coupé je tu približne o 4 300 eur drahší, keďže jeho základná cena prekročila v prepočte hranicu 88 000 eur. Pod kapotou tohto modelu pracuje prepĺňaný trojliter s výkonom 250 kW.

Porsche Cayenne Coupé (15 obrázkov v galérii)

Verzia Turbo sa spoľahne na benzínový motor V8 s výkonom 404 kW. Stovku vďaka tomu pokorí už za 3,9 s. Cena Cayennu Coupé Turbo je v Česku stanovená na približne 154 000. Zaujímavé je aj porovnanie cien verzie Coupé so "štandardným" Cayennom, ktorý poznáme už dlho. Coupé je drahšie o 10 500 eur a pri porovnaní Cayennu Turbou a Cayennu Turbo Coupé je rozdiel až 12 000 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio