AUTO.sk AUTO.sk

Mercedes CLA je ďalším výkonným modelom s označením AMG 35
zdroj: Mercedes

Mercedes CLA je ďalším výkonným modelom s označením AMG 35

Po hatchbacku a sedane triedy A je model CLA ďalším vozidlom, pýšiacim sa označením AMG 35. V praxi mu to prináša športovejší vzhľad a výkonnejší motor.

Len pred nedávnom sme na stránke Auto.sk informovali o príchode výkonnejšej verzie sedanu triedy A s označením AMG A 35. Na titulnej fotke bol zobrazený v rovnakej póze ako ďalšia výkonná verzia, tentokrát modelu AMG CLA 35. Pri tomto pohľade len ťažko hľadať výrazné rozdiely v dizajne. Na prvý pohľad je rovnaká predná maska aj nárazník. AMG CLA 35 môžeme najľahšie identifikovať podľa predných svetiel, ktoré majú v spodnej časti o jeden oblúk naviac. Ďalším rozdielom sú štyri prelisy na prednej kapote.

Zboku vyniknú elegantnejšia silueta CLA s výraznejšie klesajúcou strechou. Vzadu ostal zachovaný nárazník aj s dvojicou koncoviek výfuku. Smerom hore už pôsobí CLA oblejšie v porovnaní s Áčkom. Zadné svetlá sú v tomto prípade tenšie a širšie. Z technického hľadiska ide o rovnaké vozidlá, využívajúce benzínový štvorvalec s objemom 2,0 l. Pri zrýchľovaní sa môže spoľahnúť na výkon 225 kW a krútiaci moment 400 Nm. Sedemstupňová automatická prevodovka prenáša silu motora na všetky štyri kolesá.

Mercedes AMG CLA 35 (25 obrázkov v galérii)

Okrem sedanu triedy A a CLA využíva rovnakú techniku aj AMG A 35 hatchback, ktorý Mercedes predstavil ako prvý. Hlavným rozdielom medzi touto trojicou vozidiel tak ostáva tvar karosérie. Mercedes AMG CLA 35 4Matic bude oficiálne predstavený 16. apríla v New Yorku. V Amerike sa začne s jeho predajom už koncom mesiaca, v Európe si naň počkáme do augusta.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio