AUTO.sk AUTO.sk

Spoločnosť ABT upravila Audi Q8. Je silnejšie a krajšie
zdroj: ABT

Spoločnosť ABT upravila Audi Q8. Je silnejšie a krajšie

Nemecká tuningová spoločnosť sa špecializuje na úpravu áut nemeckého koncernu. Najsilnejšiu naftovú verziu prvého SUV coupé od Audi zvládli perfektne.

Na jeseň minulého roka sa na slovenských cestách objavil prvý model Audi Q8. Sama automobilka o ňom hovorí, že nemá konkurenciu. I keď sa svojou architektúrou podobá Mercedesu GLE Coupé a BMW X6, rozmermi interiéru i exteriéru nie je úplne totožná. 

ABT Q8 Audi
Zdroj: ABT

V tej dobe sme poznali iba trojlitrový naftový motor a v dúfaní, že prídu aj fascinujúcejšie motorizácie, sme čakali na budúcnosť. Dnes už poznáme aj model 55 TFSI s trojlitrovým benzínovým motorom a výkonom 250 kW. Nemecký úpravca ABT však dokázal dostať podobný výkon z naftového agregátu. Úprava ABT nie je len silná, ale aj sexy.

ABT Q8 Audi
Zdroj: ABT

Nárast kilowattov z 210 na 243 je doplnený zvýšeným krútiacim momentom. Pohybuje sa na úrovni 650 Nm. Najvideteľnejšie sú však optické zmeny. Q8 od ABT dostala balík aerodynamických prvkov a nové ovládanie vzduchového podvozku. Zmenami prešiel aj predný a zadný nárazník, ktorý dostal širšie spodné mriežky a vyzerá agresívnejšie. Celý dojem dotvára ešte zadné aerodynamické krídlo a 22 palcové čierne zliatinové disky.

ABT Q8 Audi
Zdroj: ABT

Ani interier neostal rovnaký. V upravenej Audi Q8 ABT nádjdeme optické maličkosti podobné autu Jamesa Bonda. Tlačidlo štart-stop systému dostalo špeciálnu kovovú odklápateľnú krytku, ktorá u vás navodí pocit ako v stíhacom lietadle. Športovejši bude aj dizajn ovládača automatickej prevodovky a sedadlá.

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio