AUTO.sk AUTO.sk

Mercedes ukázal interiér modelu GLB, ktorý doplní ponuku SUV značky
zdroj: Mercedes

Mercedes ukázal interiér modelu GLB, ktorý doplní ponuku SUV značky

Nemci zatiaľ ukázali len jeden obrázok - skicu interiéru. Viac o dizajne nového modelu nám napovie koncept, ktorý uvidíme už tento mesiac. Maskované SUV sa však už preháňa po cestách.

Mercedes zverejnil prvý obrázok nového modelu GLB. Prostredníctvom skice nám priblížil zatiaľ len vzhľad interiéru, pri ktorého návrhu sa dizajnéri výrazne inšpirovali Mercedesom triedy A. Základným prvkom je prístrojový panel, spojený s dotykovým displejom. Celá doska s displejmi je voľne "položená" na palubnej doske. Novinkou pre Mercedes nie sú ani výduchy ventilácie s tvarom turbíny. Dotykový ovládač na stredovom tuneli si GLB rovnako požičia z triedy A. Len ťažko hľadať nejakú výraznejšiu odlišnosť medzi interiérmi týchto vozidiel, snáď len stredový tunel je v GLB o niečo masívnejší (ale môže to skresľovať aj samotná skica). Nový model GLB sa veľkostne zaradí (ako už názov naznačuje) medzi GLA a GLC a rozšíri ponuku crossoverov. Nemci nám novinku ukážu najskôr vo forme konceptu už tento mesiac na autosalóne v Šanghaji. Koncept nebude mať ďaleko k sériovému autu, ktoré spoznáme už na jeseň vo Frankfurte. Konkurent pre BMW X1 a Audi Q3 sa už pravidelne objavuje na cestách, aj keď zatiaľ len maskovaný za účelom testovania.

Pri pohľade na maskovaný model nemožno prehliadnuť trochu krabicovitý vzhľad, ktorý bol v móde pred pár rokmi. Najmä zadná časť nemá s dnešnou "kupé SUV" módou veľa spoločné. Do akej miery  bude nový Mercedes svojský a originálny, však uvidíme, až keď odhodí maskovanie. Motory a prevodovky by malo nové SUV zväčša prebrať z triedy A a podľa všetkého sa dočkáme aj ostrejšej verzie AMG GLB 35 s výkonom 300 konských síl, nepôjde však o vrcholnú motorizáciu. Menšie SUV by sa totiž na cestách malo objaviť aj s označením AMG GLB 45. A vyššie označenie znamená vyšší výkon.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio