AUTO.sk AUTO.sk

Volvo  XC40 ako elektromobil do konca roka
zdroj: Volvo

Volvo XC40 ako elektromobil do konca roka

Švédska automobilka plánuje uvedenie elektrifikovanej verzie najmenšieho SUV značky. Pôjde o prvý elektromobil Volvo.

Volvo je známe ako jedna z najpokrokovejších automobiliek sveta. Svoje meno vybudovala na bezpečnosti svojich vozidiel a prepracovaných asistentoch. Napriek svojej pokrokovosti však zatiaľ nepredstavilo ani jeden elektromobil. Ešte minulý rok sme informovali o plánoch značky predstaviť tento rok prvý elektrický model. Zatiaľ sa tak nestalo, no automobilka svoje plány opäť potvrdila.

Najbližšie k elektromobilite značky bol doteraz model Polestar 2, ale ten neniesol na kapote značku Volvo. Model XC40 tak bude prvým elektromobilom značky. Uvidíme ho už koncom tohto roka a do predaja sa dostane v roku 2020. Túto informáciu priniesla pre portál Automotive News samotná automobilka.

Pomalšie, ale poriadne. Taká je stratégia značky. Podobne ako pri autonómnej jazde, s ktorou automobilka tiež počká, aj elektromobil prichádza s miernym oneskorením oproti niektorým konkurenčným automobilkám. Pokiaľ pôjde o elektrifikáciu, od Volva môžeme očakávať veľké veci. Materská spoločnosť Geely, ktorá automobilku získala akvizíciou, je čínskym priekopníkom v elektromobiloch. Výroba čisto elektrickej XC40 bude prebiehať v spolupráci s ňou.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Fun rádio