AUTO.sk AUTO.sk

1. apríl: Ste zábudliví? Škoda vám pripomenie všetko dôležité
zdroj: Škoda

1. apríl: Ste zábudliví? Škoda vám pripomenie všetko dôležité

Škoda vychádza v prvý aprílový deň hneď s niekoľkými novinkami - jedna lepšia ako druhá.

1. apríl je tu a automobilky už vydávajú správy, ktorým sa nedá celkom veriť. Britská pobočka Škody už ohlásila nový systém pre zábudlivých vodičov. Novinka sa radí do Simply Clever riešení. Ak si nepamätáte dátumy výročí, narodenín, alebo aj termín odvozu smetí, tak vám pomôže nový svetelný systém ProjectaPal. Stačí si spárovať svoj mobilný telefón s dôležitými pripomienkami, alebo ich zadať ručne priamo cez dotykovú obrazovku a problém so zábudlivosťou je minulosť. Pri nastupovaní potom LED svetlá nahradia projektor a vysvietia pod dverami potrebné pripomenutie.

Škoda 1. apríl

"Každý týždeň zabúdam vyniesť smeti na recykláciu. Pred systémom ProjectaPal by som si prilepil poznámku na madlo dverí, ale vždy by to odpadlo. Potom som si povedal, prečo sa neopýťať môjho Karoqu, aby mi to pripomenul? - a tak sme začali s vývojom ProjectaPal", vysvetlil celé pozadie vzniku nového systému Ivor Tüchskreen, šéf Škody pre infotainment.

Škoda 1. apríl

Okrem poznámok môže nový systém pomocou projekcie zobraziť napríklad obrázok vášho miláčika. Obrázok si jednoducho prenesiete z mobilného telefónu do infotainmentu. Systém následne vytvorí náhľad obrázku a po potvrdení dotykom na obrazovke sa začne zobrazovať pod dverami. To však nie sú všetky novinky, ktoré si Škoda 1. apríla prichystala. Česká centrála prišla s novým typom individualizácie. Namiesto tradičného nápisu Škoda na veku batožinového priestoru môžete mať vlastný nápis. 

Škoda 1. apríl

Metóda rapídnej 3D tlače umožňuje umiestniť na zadnú časť auta nápis dlhý od 3 do 9 písmen. Automobilka pritom využila typické Škoda písmo s chrómovým povrchom a vysokým leskom. Táto novinka je zatiaľ dostupná na novom modeli Scala. Predstavu o vzhľade nápisu záujemca získa priamo v konfigurátore nového vozidla.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Fun rádio