AUTO.sk AUTO.sk

Mitsubishi Triton Absolute je nekompromisnejšou verziou L200-vky
zdroj: Mitsubishi

Mitsubishi Triton Absolute je nekompromisnejšou verziou L200-vky

Japonci zatiaľ postavili iba koncept a v nasledujúcich mesiacoch budú sledovať reakcie verejnosti. Ak budú pozitívne, tak sa zrejme na cesty dostane aj sériová verzia Mitsubishi Triton Absolute.

Mitsubishi Triton, na našom trhu známe ako L200, prichádza v novej verzii Triton Absolute. Už z prvej fotky je jasné, že ide o odolnejšiu verziu výraznejšie zameranú na terén. Svedčí o tom aj karoséria, zdvihnutá o 50 mm a celkovo robustnejší vzhľad vozidla. Kolesá sú posunuté viac do strán, aby sa pod blatníky zmestili väčšie terénne pneumatiky. Z oficiálnych informácií nie je jasné, na akú pohonnú jednotku sa upravený Triton/L200 má spoliehať.

Zatiaľ sme nemali možnosť vidieť ani fotografie interiéru, a tak sa môžeme bližšie pozrieť na vzhľad vozidla. Okrem robustnejšieho dizajnu a prídavných LED svetiel, zabudovaných do nadstavby na streche, nás zaujali výrazné červené madlá nad dverami, ktorých sa pasažieri môžu chytiť, keď stoja na prahoch vozidla. Mitsubishi Triton Absolute bol predstavený na autosalóne v Bangkoku a zatiaľ je iba konceptom. Japonci ho počas nasledujúcich 12 mesiacov vystavia pri rôznych príležitostiach a budú si overovať reakcie verejnosti na nekompromisnejšiu verziu L200-vky. Ak budú reakcie pozitívne, tak je celkom možné, že sa Triton Absolute v budúcnosti dostane na cesty ako sériový model.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio