AUTO.sk AUTO.sk

Porsche predstavilo Cayenne Coupé a zaútočilo na BMW X6
zdroj: Porsche

Porsche predstavilo Cayenne Coupé a zaútočilo na BMW X6

Nové Porsche Cayenne Coupé je odpoveďou na BMW X6 a Mercedes GLE Coupé. Poznáme už aj nemeckú cenu nového modelu.

V ponuke Porsche doteraz chýbalo štýlové SUV, ktoré tvarom karosérie pripomína kupé, mení to až súrodenec modelu Cayenne. BMW X6 a Mercedes GLE Coupé tak dostali poriadne výkonnú konkurenciu. Nová verzia s označením Coupé dostala typickú, smerom dozadu klesajúcu strechu, vďaka vydutým blatníkom je o 18 mm širšia a kvôli zmene tvaru karosérie majú iný vzhľad aj zadné dvere. Vpredu sa zmeny začínajú plytším predným sklom a o 20 mm nižšou hranou strechy. Vzadu je zas evidenčné číslo vozidla posunuté nižšie do nárazníka. Aktívny zadný spojler nie je pre Cayenne novinkou a využívať ho bude aj Coupé. Pri rýchlostiach nad 90 km/h sa vysunie o 135 mm a zvýši prítlak na zadnú nápravu. 

Porsche

Štandardne bude vozidlo dodávané s veľkou panoramatickou presklenou strechou, za príplatok ju možno nahradiť strechou z uhlíkových vlákien. K dispozícii je ako súčasť jedného z troch športových balíkov výbavy. Vo vnútri ponúkne Cayenne Coupé sedenie pre štyroch pasažierov. Nová zadná lavica sa skladá z dvoch samostatných sedadiel, oddelených opierkou na ruky. 

Porsche

Na požiadanie sa bude dodávať aj päťmiestna verzia a bude bez príplatku. Kvôli nižšej streche sú pasažieri usadení až o 30 mm nižšie v porovnaní s klasickým Cayennom. Strecha si vybrala svoju daň aj v kufri. Batožinový priestor je o 140 mm menší, aj tak však ponúka veľmi slušný objem 625 l, po sklopení sedadiel 1540 l. Myslíme, že tieto hodnoty určite neodradia záujemcov a pri dnešnom dôraze na štýl je Cayenne Coupé odsúdený na úspech. 

Porsche Cayenne Coupé (15 obrázkov v galérii)

Pohľad na palubnú dosku neukazuje nič nové, Coupé ponúka rovnaké riešenie ako štandardný Cayenne. Od začiatku bude Coupé ponúkané s dvojicou benzínových motorov. Slabší prepĺňaný trojliter produkuje výkon 250 kW. Na vrchol ponuky sa dostane motor V8 s výkonom 404 kW a s krútiacim momentom 770 Nm. O dynamiku rozmerného SUV sa tak netreba báť. Cayenne Turbo Coupé vďaka silnému motoru zrýchli na 100 km/h v priebehu 3,9 s. Neskôr sa ponuka pohonných jednotiek rozšíri, očakávať môžeme aj hybridy v rámci stratégie elektrifikovania modelov Porsche. Poznáme už aj základné nemecké ceny. Cayenne Coupé so slabším motorom začína na 83 711 eur a silnejší Cayenne Turbo Coupé vytiahne z účtu majiteľa minimálne 146 662 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio