AUTO.sk AUTO.sk

Škoda sa utrhla z reťaze. Do roku 2022 predstaví 30 nových áut
zdroj: Škoda

Škoda sa utrhla z reťaze. Do roku 2022 predstaví 30 nových áut

Neskutočné čísla predajnosti českej automobilky motivujú Škodu pozerať sa na svet veľkými očami. Počas najbližších rokov predstaví až 30 nových generácií, modelov alebo derivátov modelov.

To, že Škoda je na Slovensku najúspešnejšou značkou, je jasné už niekoľko rokov. Automobilke z Mladej Boleslavi sa však darí tak dobre, že za posledných 5 rokov dosahuje rekordné čísla predajnosti celosvetovo. Presne 1 253 700 nových áut s okrídleným šípom na kapote si našlo svojho majiteľa v roku 2018. Najväčší úspech zaznamenala v Európe a Číne, kde bol nárast predajnosti takmer 5 percentný. K dvojici sa pridáva Rusko s nárastom až 30 percent.

Podľa predsedu predstavenstva Škody, Bernharda Maiera, bol rok 2018 rokom obrovských výziev. Automobilky museli čeliť prísnejšiemu spôsobu merania emisií WLTP a obchodnej vojne medzi USA a Čínou. Napriek nástrahám sa Škode darilo perfektne a jej zisk bol nižší iba kvôli tomu, že zvýšili výdavky na vývoj o polovicu. Pozitívne vyhliadky Škodu podporujú v odvážnom myslení, a tak púšťa do nového a veľmi odvážneho projektu. Počas najbližších troch rokov plánuje automobilka rozšíriť svoje portfólio až o 30 nových modelov, generácií modelov a ich variantov.

Medzi prvými sa objaví plug-in hybridná verzia vlajkovej lode Superb a čisto elektrická Škoda Citigo. Oba tieto modely by mali uzrieť svetlo sveta už koncom tohto roka. Škoda ďalej investuje až dve miliardy eur na projekty spojené s vývojom elektrických automobilov. Tento svoj plán nazýva érou eMobility a až tretina spomedzi tridsiatich áut, ktoré na nás počas najbližších rokov čakajú, bude elektrická.

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio