AUTO.sk AUTO.sk

Limitovaná Toyota GT86 je odetá do farby British Racing Green a sekne jej to
zdroj: Toyota

Limitovaná Toyota GT86 je odetá do farby British Racing Green a sekne jej to

Špeciálna edícia Toyoty GT86 je ďalším dôkazom, že v automobilovom svete všetko vyzerá impozantne vo farbe British Racing Green.

Je klasikou motošportu – farba, ktorá po celé roky umožnila na prvý pohľad "vyloviť" z kolóny pretekárskych vozidiel to, ktoré reprezentuje Jej kráľovské veličenstvo. V Japonsku debutuje Toyota GT86 British Green Limited, špeciálna edícia, ktorá vnesie do krajiny kvitnúcich sakúr závan britského ducha. 

Toyota

Sýta elegantná farba karosérie nie je všetko. Automobil dostal aj unikátne bronzové disky kolies, ktoré ladia so zelenou farbou. Za nimi sa ukrývajú červené brzdové strmene Brembo. Súčasťou tuningu sú tlmiče Sachs a čierny zadný spojler, ukončený vo farbe karosérie. Tmavozelená Toyota GT86 nesie stopy spojenia klasiky a elegancie aj v interiéri. Sedadlá sú potiahnuté hnedou kožou a alcantarou. Kontrastné prešívanie zdobí volant, pohodlné sedadlá, prístrojovú dosku, aj iné prvky.

Toyota

Pod kapotou limitovanej edície GT86 pracuje sériový motor Boxer s výkonom 200 koní (147 kW). Plochý atmosférický štvorvalec 2.0 zrýchľuje na 100 km/h za 7,6 sekúnd s manuálnou prevodovkou a za 8,2 sekúnd s automatickou prevodovkou. Vozidlo je k dispozícii v základnej verzii výbavy, ktorá poteší milovníkov tuningu. V tejto verzii stojí 3,25 milióna jenov (okolo 26 700 eur), čiže je lacnejšie ako najlacnejšie GT86 na britskom trhu. 

Pre vodičov, ktorí nemajú v úmysle jazdiť s týmto autom iba do práce, bolo pred dvoma rokmi obohatené o športový režim jazdy Track. Jazda tak prináša skutočný pôžitok vďaka minimalizovaným zásahom stabilizačného systému (VSC) a trakčnej kontroly (TCS). Zdá sa, že zelená Toyota GT86 bude dostupná výlučne v Japonsku. Zatiaľ neprenikli na verejnosť signály, že by sa mala objaviť aj v iných krajinách. Zatiaľ, môžeme len dúfať.

zdroj: TS: Tooyota

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio