AUTO.sk AUTO.sk

Elektrické SUV Fisker útočí priamo na Teslu Model Y
zdroj: Fisker

Elektrické SUV Fisker útočí priamo na Teslu Model Y

Keď sa pozrieme na zverejnené informácie o Fiskeri ako pohon, dojazd, typ vozidla a cena, tak niet pochýb, že vozidlo mieri na rovnakú skupinu zákazníkov ako Tesla Model Y.

Prešlo len pár dní od predstavenia novej Tesly Model Y a už má sedemmiestne elektrické SUV nového konkurenta. Ohlásil ho americký startup Fisker. Rovnako ako Model Y (s výrobou sa začne na jeseň 2020), aj na nový Fisker si počkáme ešte poriadne dlho. Predpokladaný začiatok výroby je plánovaný na druhý polrok 2021. Aj z tohto dôvodu zatiaľ nie sú známe všetky podstatné fakty o vozidle. Li-ion batéria s kapacitou 80 kWh má novému SUV dovoliť prejsť na jedno nabitie 480 km, rovnakú vzdialenosť zvládne aj nová Tesla. Fisker dostane jeden elektromotor na prednú a druhý na zadnú nápravu a tým pádom aj pohon všetkých kolies.

Zaujímavosťou bude otvárateľná strecha na spôsob Targy. Vo vnútri má elektromobil zabodovať najmä bohatým priestorom, údajne najlepším v triede. Okrem toho má vozidlo navodzovať dojem luxusu, svojou cenou sa však má držať pri zemi. Tá by mala v USA začínať na sume po 40 000 dolárov, v prepočte približne 35 000 eur. Keď sa pozrieme na zverejnené informácie o Fiskeri ako pohon, dojazd, typ vozidla a cena, tak niet pochýb, že vozidlo mieri na rovnakú skupinu zákazníkov ako Tesla Model Y. Spoločnosť v súčasnosti pracuje aj na batériách novej generácie. Zameriava sa najmä na ultra rýchle nabíjanie.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio