AUTO.sk AUTO.sk

James Bond dostane nové auto: Bude to elektromobil
zdroj: Aston Martin

James Bond dostane nové auto: Bude to elektromobil

Aston Martin je legendárny práve vďaka filmu James Bond, v ktorom anglický tajný agent jazdí na tých najlepších britských autách. Rev motora však v najnovšom filme vystrieda ticho elektromobilu.

Aston Martin patrí k filmovej sérií od nepamäti. Slávne strieborné športiaky so zavíjajúcimi osemvalcami sme však podľa portálu Electrek odvolávajúceho sa na denník The Sun mohli vidieť vo filme Spectre z roku 2015 naposledy. Najnovší film, ktorého premiéra je plánovaná na budúci rok, bude niesť názov Bond 25 a po boku hrdinu bude stáť elektrický Aston Martin Rapide E.

Aston Martin Rapide E
Zdroj: Aston Martin

Elektromobil v neobyčajnom šate si napriek svojmu alternatívnemu pohonu zanechá všetky luxusné prvky bežného Astona a doplní ich o komfort z jazdy na elektrickú energiu. Práve nasadenie tohto auta vo filme bude o to prestížnejšie, že výroba Rapide E bude obmedzená iba na 155 kusov. Auto bude oficiálne predstavené na konci tohto roka a v dobe, kedy sa film dostane do kín už nebude absolútnou novinkou. Premiéra Bond 25 je totiž plánovaná až na apríl 2020.

Pre nasadenie elektromobilu do hlavnej úlohy bondovho auta sa rozhodol najnovší režisér filmu, Cory Joji Fukunaga. V produkcií nahradil Dannyho Boylea, ktorý od projektu odstúpil. Práve Fukunaga je známy svojim priaznivým postojom k ekológií.

Aston Martin Rapide E
Zdroj: Aston Martin

Bondove auto bolo vždy o skvelom výkone a fascinujúcich technologických hračkách, ktoré agentovi pomáhajú zvládnuť jeho náročné úlohy. K druhému sa vyjadriť nevieme, no odhady technických špecifikácií už sú známe. Svoju maximálnu rýchlosť 250 km/h dosiahne vďaka dvom elektromotorom na zadnej náprave s celkovým výkonom takmer 450 kW. Zrýchlenie z 0 na 100 za necelé 4 sekundy dokáže potešiť, no dojazd okolo 350 km nie je žiaden ohromujúci údaj. Predpokladaná cena sa pohybuje na úrovni 300 000 eur.

Aston Martin Rapide E
Zdroj: Aston Martin

Musíme kriticky zhodnotiť, že Rapide E sa bude pravdepodobne nachádzať niekde okolo priemeru športových elektromobilov. Ešte stále však má možnosť vylepšiť svoje skóre nadštandardným luxusom a komfortom, ktorý ponúkne. Automobilka pri predaji pravdepodobne aj tak staví predovšetkým na exkluzivitu. Je možné očakávať, že spomínaných 155 kusov určených na predaj sa vypredá skôr, ako film stihne prísť do kín.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio