AUTO.sk AUTO.sk

Mercedes CLA dostal slovenskú cenovku
zdroj: Mercedes

Mercedes CLA dostal slovenskú cenovku

Nová generácia štýlového kupé bude uvedená na slovenský trh v priebehu mája. Nasledovať by ju mala kombi verzia Shooting Brake.

Mercedes postupne odhaľuje a uvádza do života novú generáciu modelov s predným pohonom. Predstavené nám už boli modely A, A sedan, CLA a najnovšie aj štýlové kombi CLA Shooting Brake. Zatiaľ, čo prvé dve vozidlá sú už aj na našom trhu, na CLA si ešte chvíľu počkáme. Uvedenie na trh je naplánované na máj tohto roku, verzia Shooting Brake príde zrejme ešte o niečo neskôr. Už teraz sme však spoznali základnú cenu kupé CLA. Na Slovensku sa začne predávať od 31 620 eur za verziu CLA 180.

Benzínový motor ponúkne v tomto prípade výkon 100 kW. Od začiatku predaja budú k dispozícii aj modely CLA 200 kupé (120 kW) a CLA 180 D (85 kW) s naftovým motorom. V priebehu roka postupne doplnia ponuku ďalšie benzínové aj naftové motorizácie s manuálnou, aj automatickou dvojspojkovou prevodovkou. Chýbať nebude ani náhon na všetky kolesá 4Matic. Modely CLA sú postavené na základoch triedy A, platí to pre použitú platformu, technológie (napr. systém MBUX), ale aj interiér, ktorý nesie ten istý dizajnérsky podpis.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio