AUTO.sk AUTO.sk

Hyundai ukázal Sonatu. Chrómová lišta sa po naštartovaní zmení na denné svietenie
zdroj: Hyundai

Hyundai ukázal Sonatu. Chrómová lišta sa po naštartovaní zmení na denné svietenie

Nová generácia Hyundaiu Sonata svojou siluetou pripomína kupé. Zaujala viacerými detailami a predávať by sa mala aj v Európe.

Práve prebiehajúci autosalón priniesol množstvo zaujímavých noviniek, ale automobilový svet pulzuje aj mimo ženevských svetiel. Dôkazom je odhalenie nového Hyundaiu Sonata, ktorého oficiálna výstavná premiéra sa uskutoční o mesiac v New Yorku. Prichádzajúca ôsma generácia Sonaty nemá veľa spoločného so svojím predchodcom, vychádza z konceptu Le Fil Rouge, ktorý sme mohli prvýkrát vidieť pred rokom. Štvordverový sedan pripomína svojou siluetou kupé a spĺňa súčasné predstavy o kráse. Zatiaľ, čo muž má byť vysoký a vyšportovaný, žena štíhla a dlhonohá, tak auto kategórie Sonaty potrebuje poriadne dlhú kapotu, smerom dozadu klesajúcu strechu a krátke previsy karosérie vpredu aj vzadu. Zabudnúť nemôžeme ani na rozmerné kolesá. Sonata všetko vymenované spĺňa. 

Hyundai

Pri pohľade spredu nás dizajnéri neprekvapili tvarom masky, skôr denným svietením, ktoré opticky nadväzuje na spodnú líniu bočných okien. V rovnakom štýle bola navrhnutá aj spodná, na bokoch pod svetlami zahnutá lišta. Do tretice si možno všimnúť podobný tvar aj na zadných svetlách. Tie sú pri detailnejšom pohľade zaujímavé aj množstvom hrán. Predné denné svietenie má však ešte jednu zaujímavosť. Pri vypnutých svetlách sa celá línia denného svietenia javí ako chrómová lišta, až po naštartovaní sa rozsvieti a ukáže svoju druhú, jasnejšiu tvár. Celkovo pôsobí Sonata v porovnaní s predchodcom športovejšie. Je nižšia o 30 mm, širšia o 25 mm a dlhšia o 45 mm.

Hyundai

Vo vnútri chceli dizajnéri navodiť dojem luxusu a celkom sa im to podarilo. Minimálne na fotografii pôsobia použité materiály hodnotne. Dotykový displej je umiestnený vyššie, aby bol v zornom poli vodiča. Za štvorramenným volantom môžeme vidieť digitálny displej s klasickým analógovým zobrazením informácií. Na stredovom tuneli majú okrem odkladacích priestorov svoje miesto aj tlačidla "P", "R","N" a "D" na ovládanie automatickej prevodovky. Smerom bližšie k lakťovej opierke sú zakomponované tlačidlá na zobrazenie pohľadu z kamery, zapnutie parkovacích senzorov a páčka na prepínanie jazdných režimov. Ďalšie informácie o motoroch a technických parametroch auta sa dozvieme najneskôr o mesiac. Do predaja by sa nová generácia Hyundaiu Sonata mala dostať na jeseň. Podľa všetkého pôjde o globálny model a mohol by sa teda predávať aj na Slovensku.

Hyundai Sonata (7 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio